YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Samsun, darbe nöbeti tutarak sabaha kadar uyumuyor
Samsun, darbe nöbeti tutarak sabaha kadar uyumuyor
28 Temmuz 2016 07:47
Samsun Cumhuriyet Meydanı'da her akşam şehrin çeşitli bölgelerinden ve ilçelerinden gelen vatandaşların akınına uğruyor. Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,"tramvay, demokrasi nöbeti süresince saat 19.00-01.00 arasında ücretsiz olacak” dedi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'da darbe girişiminde bulunmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla her akşam meydanları dolduran binlerce kişi, demokrasi nöbetine devam ediyor.

Samsun Cumhuriyet Meydanı'da her akşam şehrin çeşitli bölgelerinden ve ilçelerinden gelen vatandaşların akınına uğruyor. Demokrasi nöbetine gelmek için birçok vatandaşın raylı sistemi kullandığını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, her türlü fedakarlığı göstererek Cumhuriyete ve demokrasiye sahip çıkan Samsunluların meydana daha rahat ulaşımlarını sağlanması için tramvayın demokrasi nöbeti devam ettiği sürece saat 19.00-01.00 saatleri arasında ücretsiz taşıma yapması için talimat verdi.

Başkan Yılmaz, “Samsun Halkı, Cumhurbaşkanımızın çağrı yaptığı 15 Temmuz gecesinden buyana adeta bir demokrasi dersi vererek meydanları doldurdu ve doldurmaya da devam ediyor. Bu fedakar halk sabah işine gidiyor akşam da ülkesine ve demokrasisine sahip çıkmak için meydanları dolduruyor. Ben bu insanlar için ne yapsam azdır. En azından bu güzel insanların Cumhuriyet Meydanı’na gelişinde ve evlerine dönüşünde rahat etmelerini sağlamak için bir karar aldık. Cumhurbaşkanımız tamam diyene kadar devam ettireceğimiz Demokrasi nöbeti süresince vatandaşlarımızın 19:00-01:00 saatleri arasında Hafif Raylı Sistem araçlarımızdan ücretsiz olarak yararlanabilmeleri için talimat verdim" dedi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler