YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Samsun bayrama sel ile uyandı
Samsun'da, gece geç saatlerde başlayan şiddetli yağmurun sele dönüşmesi sonucu çok sayıda ev ve iş yerini su bastı.
Samsun bayrama sel ile uyandı
08 Ağustos 2013 / 08:07 Güncelleme: 08 Ağustos 2013 / 10:57

Samsun'da, gece geç saatlerde başlayan ve etkisini sürdüren şiddetli yağmur, sele neden oldu.

Merkez Atakum ilçesinde, sel nedeniyle çok sayıda ev ve iş yerini su bastı. Samsun-Sinop karayolunda da ulaşım güçlükle sağlanıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, bayram sabahına selle uyandıklarını belirterek, ekiplerin çalışmalara başladığını söyledi.

Samsun'un merkez Atakum ilçesinde etkili olan şiddetli yağış sonrasında meydana gelen sel nedeniyle birçok ev ve iş yerini su bastı, Sinop-Samsun karayolunda ulaşım aksadı.

Gece geç saatlerden itibaren etkili olan şiddetli yağış, merkez Atakum ilçesinde sele neden oldu. Birçok ev ve iş yerinin sular altında kaldığı ilçede, Sinop-Samsun karayolu da selden etkilendi ve trafikte aksamalar yaşandı.

Atakum'daki Değirmendere, Alanlı ile birçok derenin taşması üzerine sokaklarda sular birikti. Sel sularının getirdiği çamur, Samsun-Atakum tren hattında da aksamalara neden oldu. Çamur temizlenene kadar tramvayın hizmet veremeyeceği öğrenildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yaptığı açıklamada, gece 01.00 sıralarında bastıran şiddetli yağışın özellikle Atakum ilçesinde etkili olduğunu söyledi.

Yılmaz, şöyle konuştu:

"Uyarılarımıza rağmen bodrum katlarına yerleşen vatandaşlarımızın evlerini su bastı. İkazlara rağmen vatandaşlar bodrum katlarında kalmaya devam ediyor. 'Deniz kotasının altında ev yapılmasın' diyoruz. Ucuz atlattık. Hemen gerekli müdahaleyi yaptık. Sinop-Samsun karayolunda ulaşımda güçlük çekiliyor. Trafik tek şeritten kontrollü sağlanıyor."

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler