YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saldırı hazırlığındaki teröristler öldürüldü
Saldırı hazırlığındaki teröristler öldürüldü
14 Ekim 2016 15:07
Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Irak'ın kuzeyindeki Metina bölgesinde saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen 5 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, önemli yurt içi olaylar  ve günlük faaliyetlere ilişkin açıklama yapıldı. 

Buna göre, Metina bölgesinde hudut hattındaki üs bölgelerine saldırı  hazırlığında olduğu tespit edilen teröristlere, ateş destek vasıtalarıyla atış  yapıldı ve 5 terörist etkisiz hale getirildi.  

Şırnak Beytüşşebap'ta ise güvenlik güçlerince yürütülen arazi araması  esnasında, bir el yapımı patlayıcı bulunarak imha edildi. Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı 4 F-16 uçağı ile Türkiye-Suriye  hudut hattı boyunca da devriye uçuşu gerçekleştirildi.

YASADIŞI GEÇİŞLER 

Kara Kuvvetleri Komutanlığı hudut birlikleri tarafından, Suriye'den  Türkiye'ye yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunan bin 927 ve Türkiye'den Suriye'ye  geçmeye çalışan 3 kişi yakalandı.  

Bu kişilerle beraber 180 paket sigara, 4 bin 620 gram uyuşturucu ve 17  bin 144 adet ilaç ele geçirildi. 

Güvenlik güçleri, Irak'tan Türkiye'ye yasa dışı geçiş teşebbüsünde  bulunan 30, İran'dan Türkiye'ye geçmeye çalışan 17, Türkiye'den de Yunanistan'a  geçmeye çalışan 59 kişiyi yakaladı. Yapılan bu müdahalelerde ise 20 bin 500 paket  sigara, 2 binek hayvanı ile çeşitli gıda maddeleri ele geçirildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler