YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saldırı hazırlığındaki 5 terör örgütü üyesi yakalandı
PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda 5 şüpheli gözaltına alındı.
Saldırı hazırlığındaki 5 terör örgütü üyesi yakalandı
15 Temmuz 2015 / 19:50 Güncelleme: 15 Temmuz 2015 / 20:05

Şüphelilerin Küçükçekmece’de molotofkokteyli, silahlı ve bombalı eylem hazırlığında oldukları ileri sürüldü.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Küçükçekmece’de planlanan bir korsan gösteride molotoflu, bombalı ve silahlı eylem yapılacağı ihbarı üzerine soruşturma başlattı.

Yapılan tespitlerin ardından harekete geçen ekipler, eylem hazırlığında olduğu ileri sürülen 5 şüpheliyi gözaltına aldı.

Bu kişilerin üzerlerinde ve göstermiş oldukları yerlerde yapılan aramalarda, 1 adet 9 mm tabanca, 3 adet yüksek parça ve basınç etkili fitil ateşlemeli EYP, 20 adet YDG-H ibareli tişört, 6 kutu torpil, 7 adet havai fişek rampası, 10’lu 4 kutu domuz fişeği ile 1 adet av ve döner bıçağı ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüphelilerin PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanması olan YDG-H (Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi) üyesi oldukları ve Küçükçekmece Kanarya Mahallesi'nde faaliyet gösterdikleri belirtildi.

Küçükçekmece'de sansasyonel eylem iddiası

Yapılan soruşturmada, şüphelilerin Kanarya Mahallesi'nde yapılacak olan eylemde vatandaşların araç ve işyerlerine, kamu binaları ve araçları ile emniyet güçlerine yönelik molotofkokteyli, EYP (El Yapımı Patlayıcı) ve silahlı saldırı hazırlığı içerisinde oldukları ileri sürüldü. 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler