YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sakarya’da büyük fuhuş operasyonu: 64 gözaltı
Sakarya’da büyük fuhuş operasyonu: 64 gözaltı
09 Şubat 2016 13:45
Sakarya'da aralarında yabancı uyrukluların da bulunduğu 38 kadın ile kadınları pazarladıkları öne yürütülen 4'ü kadın 26 kişi, polis ekiplerinin yaptığı baskınlarla gözaltına alındı.

Sakarya Emniyet Müdürlüğü, Karasu'da yabancı uyruklu kadınların fuhuşa zorlandığına dair şikayetler üzerine dün gece eş zamanlı 6 gazino ve otele 100 polis ile birlikte baskın yaptı. 

Baskında fuhuşa zorlandıkları belirlenen 27'si yabancı uyruklu 38 kadın ile kadınları fuhuşa zorladıkları belirlenen 4'ü yabancı uyruklu kadın 26 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan yabancı uyruklu kadınlar, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrollerinin yapılmasının ardından ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü. Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından ise yabancı uyruklu kadınlar, İl Göç İdaresi’ne teslim edilecekler.

Soruşturma kapsamında fuhuşa zorlanan kadınlarla para karşılığı beraber olan yaklaşık 200 kişi de tanık olarak ifadeye çağrılmak üzere emniyet müdürlüğüne getirildikleri öğrenildi.


İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler