YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sakarya'da 2 katlı bina yandı
Sakarya'da 2 katlı bina yandı
26 Aralık 2014 09:23
Sakarya'nın Serdivan ilçesinde çıkan yangında 2 katlı bina kullanılmaz hale geldi.

Sakarya'nın Serdivan ilçesinde çıkan yangında 2 katlı bina kullanılmaz hale geldi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, İstiklal Mahallesi Enver Toçoğlu Caddesi'nde Zülkarne Sert'e ait binada belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Sert ailesinin 5 bireyi, alevlerin kısa sürede sardığı binadan son anda çıktı.

Ev sahibi ve çevredekilerin bildirmesi üzerine gelen çok sayıda itfaiye ekibi yangını güçlükle kontrol altına aldı. Yangında çevredeki bazı binalarda da küçük çaplı hasar oluştu.

Söndürme çalışmaları sırasında Zekeriyya Gökkaya isimli itfaiye eri yaralandı.

Evi yanan Zülkarne Sert, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yangın sırasında salonda ailesiyle oturduğunu söyledi. Yangını görünce hemen dışarı çıktıklarını belirten Sert, "Yangının kombiden çıktığını düşünüyoruz. Yangın sırasında çocuklarla toplam 5 kişiydik evde. Hepimiz hemen dışarı çıktık" dedi.

Olay yerine gelen Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar da incelemelerde bulundu. Alemdar, "Arkadaşlarımız yangını söndürdü. Bizi sevindiren taraf can kaybı olmaması. İnsanlarda bir şey yok. Yangın kontrol altına alındı. İnşallah tamamen soğutulduktan sonra yangının neden çıktığını göreceğiz. Betonarme bina ama etrafı ahşaplarla kaplı olduğu için alevler çok hızlı ilerledi" diye konuştu.

Etiketler: , ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler