YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sakalı-ı Şerif'i eski imam çalımış
Sakal-ı Şerif hırsızı polisi bile şaşırttı
Sakalı-ı Şerif'i eski imam çalımış
24 Nisan 2010 / 19:07 Güncelleme: 24 Nisan 2010 / 19:08

Sivas'taki camiden Sakal-ı Şerif çalınması olayıyla ilgili aranan zanlı, Tokat'ta yakalandı. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan zanlının, bir süre Sivas ve Tokat'ta imamlık yaptıktan sonra meslekten ihraç edildiği öğrenildi.

Kızılırmak Mahallesi İmaret Camisi'nden Sakal-ı Şerif çalınması olayını araştıran Sivas Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, olayın firari zanlısı Yusuf D'yi (42) yakalamak için Tokat Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleriyle ortaklaşa çalışma yaptı.

Bir süredir aranan Yusuf D, polis ekiplerince Tokat Gaziosmanpaşa Stadyumu yakınlarında yakalandı.

Uzun takip sonucunda yakalandıktan sonra Sivas'a getirilen zanlı Yusuf D, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Bir süre Sivas'ın bir ilçesi ile Tokat'ta imamlık görevinde bulunan zanlının, yaklaşık 10 yıl önce meslekten ihraç edildiği öğrenildi.

Yusuf D'nin, Sakal-ı Şerif'in çalınması olayıyla ilgili daha önceden tutuklanan İbrahim S. ile birlikte hareket ettiği, hırsızlık olayını birlikte gerçekleştirdikleri öne sürüldü.


HIRSIZLIĞI SMS'Lİ UYARI ORTAYA ÇIKARMIŞTI


Sivas'ta, 13 Nisan'da Mehmetpaşa Mahallesi'ndeki Sarızade Mehmetpaşa Camisi'ndeki hırsızlık girişiminin ardından, müftülüğün imamları cep telefonu mesajıyla uyarması üzerine yapılan kontrollerde, merkez Kızılırmak Mahallesi İmaret Camisi'ndeki Sakal-ı Şerif'in çalındığı belirlenmişti.

Sarızade Mehmetpaşa Camisi'ndeki hırsızlık girişimiyle ilgili gözaltına alınan zanlı İbrahim S, emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece önce serbest bırakılmış, Sakal-ı Şerif'in saklandığı özel sandukada parmak izinin tespit edilmesi üzerine savcılık talimatıyla tekrar gözaltına alınmış ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.


SAKAL-I ŞERİF KARGO PAKETİNDE MÜFTÜLÜĞE GÖNDERİLMİŞTİ


Sakal-ı Şeref'i bulma ve firari zanlıyı yakalama çalışmaları sürerken, Sivas Müftülüğüne Ankara'dan gelen üzerinde gönderici ismi olmayan kargo paketinden Sakal-ı Şerif çıkmıştı.

Fanus şeklindeki şişede korunan Sakal-ı Şerif ile Sakal-ı Şerif'in sarıldığı bohçalar, polis ekiplerinin incelemesinin ardından İmaret Camisi yetkililerine teslim edilmişti.

Sakal-ı Şerif, Kızılırmak Mahallesi Muhtarı, İmaret Camisi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Bilal Meriç ile cami imamı Nurettin Işık tarafından camideki yerine konulmuştu. AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler