YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sakal-ı Şerif ilk kez Akçakale'de
Sakal-ı Şerif ilk kez Akçakale'de
02 Mayıs 2013 08:16
Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde, Kutlu Doğum etkinlikleri kapsamında Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (sav) sakal-ı şerifi ve kutsal emanetleri Akçakale’de ziyarete açıldı.

Feza Dershanesi ve Akçakale Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği öncülüğünde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (sav) sakal-ı şerifi ve kutsal emanetleri Akçakale’ye getirildi.

Feza Dershanesi Müdürü Adem Ayar, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında ilçemize sakalı şerif ve kutsal emanetlerin resimlerini ilçede sergilemekten dolayı mutlu olduklarını dile getirerek şu açıklamada bulundu:

”Peygamber (s.a.v) efendimizin sevgisini buraya taşımak istedik. Bununla birlikte kutsal emanetlerin resim sergisini de sergilemiş olduk. Gerçekten çok farklı bir duygu. İnsanlarımız yoğun bir şekilde sakalı şerifi görmek için sabahın erken saatlerinden beri ziyarete geldiler. Ziyaretle birlikte insanların mutluluğunu yüzlerinde görüyoruz. Peygamber efendimizin şahsında oluşan muhabbeti göstermektedir. Ziyaret sonrasında, insanların tekrar sıraya girerek üç beş sefer ziyaret etmelerine şahit olduk. Buda peygamber efendimize olan muhabbeti göstermektedir. Bu çalışmayı buraya taşımaktan dolayı çok mutluyuz.”

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler