YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sakal-ı Şerif  çalındı
Sakal-ı Şerif çalındı
14 Nisan 2010 16:51
Kutlu Doğum Haftasında Sakal-ı Şerif hırsızlığı

Kutlu Doğum Haftası çerçevesinde Sivas'ta bir camiide sergilenen Hz. Muhammed'e ait Sakal-ı Şerif, kimliği belirsiz kişilerce çalındı.  
 

Dün Sivas'ta bulunan Mehmetpaşa Cami'nde gerçekleşen hırsızlık olayının ardından İl Müftüsü Yusuf Şahin tarafından ilde bulunan bütün camilerin kontrol edilmesini bildirildi. Kızılırmak Mahallesi'nde bulunan İmaret Cami imamı Nurettin Işık caminin mimberinde bulunan sandığın içinde 104 yıldır sakladıkları Hz. Muhammed'e ait Sakal-ı Şerif'in yerinde olmadığını fark etti. Sakal-ı Şerif'in yerinde olmadığını fark eden cami imamı polis ve müftülüğe durumu bildirdi.  
 

Camide inceleme yapan Olay Yeri İnceleme Ekipleri delil olarak hiçbir iz bulamazken caminin kapısının da zorlanmadığı belirtildi. Polis ekipleri önceki gün Mehmetpaşa Cami'nde hırsızlık yaptıktan sonra gözaltına alınan İ.S. isimli şahsın bu olayla ilgisinin olup olmadığını araştırıyor. 
 

10 yıldır camide imamlık yaptığını söyleyen İmaret Cami İmamı Nurettin Işık her ay düzenli olarak Sakal-ı Şerif'i kontrol ettiğini belirterek son olarak 1 ay önce yaptığı temizlikte Sakal-ı Şerif'i kontrol ettiğini söyledi. 
 

Sivas Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan'da hırsızlığın yapıldığı camiye gelerek olay hakkında bilgi aldı. 
 

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler