YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sahte rakı İzmir'e sıçradı
Sahte rakı İzmir'e sıçradı
14 Kasım 2015 15:49
İstanbul'da 26 kişinin sahte rakıdan ölmesinin ardından İzmir'in Buca ilçesinde, iddiaya göre, iki kişi sahte rakı yüzünden zehirlendi

Bunun üzerine operasyon başlatan İzmir polisi, bir depoda piyasaya sürülmeye hazırlanan su şişelerine doldurulmuş 255 litre sahte rakı ele geçirirken olayla ilgili 2 kişi yakalandı. Sahte rakı İzmire sıçradı.

İstanbul'da geçtiğimiz ay peş peşe gelen sahte rakı ölümlerin ardından Buca ilçesinde 2 kişinin sahte rakıdan zehirlenmesi üzerine İzmir polisi harekete geçti. Yapılan çalışmalar sonucu, Buca 293 Sokak'ta bulunan bir depoda piyasaya sürülmeye hazırlanan sahte rakı bulunduğu belirlendi. Dün gece yarısı depoya giren 2 kişiye baskın düzenledi.

B.T. ve M.Ö. yakalanırken depoda yapılan aramada, su şişelerine doldurulmuş ve piyasaya sürülmek için paketlenen toplam 255 litre sahte rakı ele geçirildi. Depoda, sahte rakı ile birlikte rakıları şişelere doldurmak için kullanılan 1 adet huni ve hortum ile rakı doldurmak için boş çok sayıda pet şişesi bulundu. İddiaya göre, şüphelilerin dikkat çekmemek için sahte rakıları su şişelerine doldurduğu İzmir'in yanı sıra sahte rakıları çeşitli illere gönderildiği belirtildi. Gözaltına alınan ve emniyetteki sorgulamaları devam ede iki zanlının işlemleri ardından adliyeye sevkedilecekleri bildirildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler