YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sahte polislere, 50 bin liralık altın kaptırdı
Sahte polislere, 50 bin liralık altın kaptırdı
27 Ekim 2015 16:26
Adana'da 21 yaşındaki Eylem Kızıl, kendisine ve kayınvalidesine ait 50 bin lira değerindeki altını evine kadar gelen dolandırıcıya kaptırdı.

4 aylık kızının kulağındaki küpesi ile evlilik yüzüğünü de dolandırıcılara veren Eylem Kızıl'ın şikayeti üzerine kendisini polis olarak tanıtan dolandırıcılar aranıyor.

Merkez Seyhan İlçesi'nin Dumlupınar Mahallesi'nde oturan Ramazan Kızıl ile 2 yıl önce evlenen Eylem Kızıl, 3 katlı binada kayınvalidesi Hatun Kızıl ile birlikte yaşamaya başladı. Hatun Kızıl'ın ev telefonu çalınca gelin Eylem Kızıl cevap verdi. Kendisini polis olarak tanıtan dolandırıcı, genç kadına "Mahallede kuyumcu soyuldu. Birini yakaladık, 2'sinin de sizin mahallenizde olduğunu tespit ettik. Olay yerinde de Ramazan Kızıl'a ait nüfus cüzdanı bulundu. Olaya karışmış olabilir, evdeki bütün altınları incelemeye alacağız. Kadir adında bir arkadaşımız gelecek, ona teslim et" dedi.

Gelininin uzun süre telefonla konuşmasından şüphelenen Hatun Kızıl, Eylem Kızıl'ın elinden alıp dolandırıcıdan ne istediğini sordu. Şüpheli, "Abla ben de senin bir evladın sayılırım. Ne olur yanlış anlama, altınları inceleyip geri vereceğiz" diyerek ikna etmeye çalıştı.

Bu sırada cep telefonunu öğrendikleri Eylem Kızıl'ı arayan dolandırıcı, "Sakın kayınvalidene fark ettirme, onun da olayla ilgisi olabilir, sen evdeki bütün altınları parmak izin çıkmasın diye peçete ile tutup poşete doldur. Aşağıya indir, Kadir adında bir polis gelecek ona teslim edersin" diye talimat verdi.

Uzun yıllar aşçılık yapıp, kazandığı paraları altına çeviren Hatun Kızıl, mutfağa gitti sırada, harekete geçen Eylem Kızıl, evdeki 12 bilezik, 7 yüzük, altın zincir ile parmağındaki evlilik yüzüğünü ve kızının kulağındaki küpelerini de çıkartıp poşete doldurdu. Sokağa çıkan Kızıl, kapıya gelen dolandırıcıya 50 bin TL değerindeki altınları teslim etti.

DURUMU EŞİNE BİLDİRDİ

Dolandırıcı bir süre daha konuştuğu Eylem Kızıl'a, "Birazdan eve gelip arama yapacaklar, evde altın bulursak kocan hapse girecek" dedikten sonra telefonu kapattı. Genç kadın bir süre bekledikten sonra eşi Ramazan Kızıl'ı arayıp durumu anlattı. Daha sonra da evde arama yapmaya geleceğini düşündüğü polisleri bekledi. Kimsenin gelmemesi üzerine dolandırıldıklarını anlayan Eylem Kızıl, durumu kayınvalidesi Hatun Kızıl'a anlattı. Hatun ve Eylem Kızıl, 155'i arayarak ihbarda bulundu.

BEN DİŞİMDEN TIRNAĞIMDAN ARTIRDIM

Aşçılık yaparak kazandıklarını harcamadığını söyleyen Hatun Kızıl, "50 bin lira, az değil. Ben yemedim, içmedim, üzerime bir şey almadım biriktirdim. Ben yanındayım diğer telefonla konuşurken, o bütün altınları poşete doldurmuş, inip kendi elleri ile teslim etmiş. Bana da hiç söylemiyor, beni uyarsa verdirmezdim. Polis öyle tek başına gelmez, soygun olsa, arama yapılacak olsa 10 tane adam gelirdi. Gelinim bunları hiç düşünmemiş" diyerek tepki gösterdi.

Polis, Eylem Kızıl'ın elinden altın dolu poşeti alıp kayıplara karışan dolandırıcıyı yakalamak için çalışmasını sürdürüyor.

 

DHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler