YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sahte polis iç mimar çıktı
Kendini polis olarak tanıtıp vatandaşları dolandıran şüpheli üniversite mezunu çıktı
Sahte polis iç mimar çıktı
01 Ekim 2010 / 23:45 Güncelleme: 01 Ekim 2010 / 23:45

Özel bir tıp merkezine hasta gibi girip bekleme salonunda sohbet kurduğu vatandaşlara kendisini polis olarak tanıtıp dolandırıcılık yaptığı belirlenen şüpheli güvenlik kameraları tarafından tespit edildi. Polisin eşkal üzerinde 1 haftalık takibinin ardından yakalayıp gözaltına aldığı İç Mimarlık yapan üniversite mezunu sahte polis adli makamlar tarafından tutuklandı.  
 

Balıkesir il merkezinde poliklinik hizmeti veren özel bir tıp merkezinde gerçekleşen olayda Koray T. (48) isimli şüpheli şahıs gözüne kestirdiği kurbanlarına yaklaşıp sohbet kurduktan sonra kendisini polis olarak tanıtıp işlemlerinin hızlandırılması için mutabakat kartı çıkarabileceğini söyleyip karşılığında para aldı.

Balıkesir'deki tıp merkezinde bu şekilde bir vatandaşı cüzdanından çıkardığı polis rozeti ve sahte polis kimliğiyle emniyet mensubu olduğuna inandırıp 220 TL parasını aldıktan sonra biraz beklemesini söyleyip hastaneden ayrıldı. Bir daha geri dönmeyen şahsı beklerken dolandırıldığını anlayan vatandaşın müracaatı üzerine harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tıp merkezindeki güvenlik kamerası görüntülerini inceleyip mağdur vatandaşa şüpheli şahsı teşhis ettirdi.

Güvenlik kamerasındaki görüntüden alınan fotoğraf ile eşkali belirlenen şahıs 1 haftalık takibin sonunda Balıkesir'de toplu taşıma merkezinde güven timleri tarafından yakalandı.

Gözaltına alınan şüpheli Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki sorgulamasında suçunu itiraf etti. Üniversite mezunu olan, gerçek mesleğinin iç mimar olduğu ortaya çıkan Koray T.'nin 30 Eylül Perşembe günü de Manisa'nın Soma ilçesinde devlet hastanesinde aynı yöntemle bir başka vatandaşı dolandırıp 300 TL parasını aldığını itiraf ettiği bildirildi. Şüphelinin güvenlik bilgi toplamasında 10 ayrı dolandırıcılık ve sahtecilik suçundan kaydının bulunduğu tespit edildi.  
 

Şüpheli savcılıktaki ifadesinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklanarak Kepsut'taki Balıkesir L Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler