YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sahte para operasyonu: 3 gözaltı
Sahte para operasyonu: 3 gözaltı
03 Mart 2016 21:54
İstanbul'da sahte para operasyonunda 3 kişi gözaltına alındı. Zanlılar emniyette, yoksul insanlara dağıtmak için para bastık, dediler.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin 3 ilçede eşzamanlı yaptığı operasyonda, piyasaya sahte para sürmek isteyen 3 kişi gözaltına alındı.
Mali Şube ekipleri, bir şebekenin sahte para basarak piyasaya süreceği yönündeki ihbarı değerlendirerek çalışma başlattı. Yapılan fiziki ve teknik takibin ardından, polis ekipleri, Sarıyer, Esenyurt ve Kağıthane ilçelerine eşzamanlı operasyon yaptı.

Operasyon kapsamında şüpheli M.A., E.A. ve S.D. yakalanarak gözaltına alındı. Polis ekipleri, adreslerde yaptığı aramalarda, 3 bin 700 Amerikan doları, 5 bin Euro ve 6 bin 400 TL sahte para ile sahte para yapımında kullanılan malzeme, 1 adet sahte para ayırt eden para sayma makinesi ile sahte nüfus cüzdanı, pasaport ve çeşitli mühürler ele geçirdi. 
Gözaltına alınarak Vatan Caddesi'ndeki Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirilen 3 şüpheli sorguya alındı. 
 
YOKSUL İNSANLARA DAĞITMAK İÇİN PARA BASMIŞLAR

Emniyet yetkilileri, ele geçirilen sahte paraların gerçek paralara çok benzediğini ve para sayma makinesinden geçtiğini söylediler. Şüphelilerin ise Emniyet'te verdikleri ilk ifadede, sahte paraları yoksul insanlara dağıtmak için bastıklarını öne sürerek, bu sahte paraları satmadıklarını iddia ettikleri öğrenildi. 
 
OPERASYON KAMERADA

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin Kağıthane'de bulunan bir adrese yaptığı baskın polis kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. 
Polis ekiplerinin sahte para basan matbaaya girmesiyle başlayan görüntülerde, para basımında kullanılan baskı makineleri ile sahte para kalıpları da görüntüye yansıdı.

 

DHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler