YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sahte kimlikle saklanıyormuş
Sahte kimlikle saklanıyormuş
13 Şubat 2010 16:38
10 yıl önce işlenen cinayetin sanığı televizyon programı sayesinde yakalandı

Konya'da 10 yıl önce öldürülen eniştesinin katili olduğu iddiasıyla aranan şüpheli, bir televizyon programı sayesinde Bursa'da yakalandı.  
 

Konya'nın Ereğli ilçesinde 10 yıl önce eniştesini öldürdüğü iddiasıyla aranan şüphelinin adını bir televizyon programını izlerken duyduğunu iddia eden bir vatandaş, zanlının Bursa'da yaşadığını ihbar etti. Polis, adının Rasim Pekşen olduğu bildirilen zanlının yakalanması için alarma geçti. Hakkında Eğerli Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yakalama emri bulunan şüphelinin gerçek adının Nuh A. olduğu tespit edildi.  
 

Şüphelinin evini gözetleyen ekipler, Nuh A'yı takibe başladı. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı üzerinde kırmızı ışıkta şüpheliyi teşhis eden ekipler, operasyona start verdi. Olayla alakalı gözaltına alınan şüpheli Nuh A.'nın üzerinden sahte kimlik çıktı. Sahtecilik ve dolandırıcılık suçundan sabıkası olduğu öğrenilen şüphelinin Aksaray'da kendisini Özkan, Bursa'da yer yer Ertan, Erkan ve Rasim olarak tanıttığı öğrenildi.  
 

Sabıkası olduğu için sahte kimlik çıkardığını ifade eden Nuh A., cinayetle hiç bir ilgisinin olmadığını söyledi. Sahte kimlik tanzim etmek suçundan adliyeye sevk edilen şüphelinin cinayetle alakalı da ifadesinin alınması bekleniyor. İHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler