YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sahte evlilik çetesi çökertildi
Çok kişinin canını yakan çete çökertildi
Sahte evlilik çetesi çökertildi
13 Ocak 2010 / 16:41 Güncelleme: 13 Ocak 2010 / 16:41

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı’nca evlenme vaadiyle vatandaşları dolandırdıkları belirlenen suç örgütü üyelerine yönelik olarak 20 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda 50 kişi gözaltına alındı.
 

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, bir süre önce Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde meydana gelen bir kavgaya karışan zanlıları takibe aldı. Takip edilen ve Ankara'dan Balıkesir'e geldiği belirlenen R.S, Plevne Mahallesi'ndeki bir evde, 60 yaşlarındaki bir şahısla pazarlık yaparken yakalandı. Örgütün elebaşı olduğu tahmin edilen R.S ile evdeki üç kadın gözaltına alındı. Evlenme vaadiyle kandırdıkları vatandaşları dolandırdıkları belirlenen suç örgütü üyelerine yönelik Balıkesir başta olmak üzere İstanbul, Ankara, Sakarya, Sinop, Samsun, Amasya, Tokat, Trabzon, Kırıkkale, Sivas, Ordu, Çorum, Nevşehir, Zonguldak, Kastamonu, Bartın, Antalya, Karabük ve Kahramanmaraş'ta eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Devam eden operasyonlar kapsamında şu ana kadar 15'i kadın olmak üzere 45'ten fazla kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Jandarma ekipleri, zanlıların erkeklerle para karşılığında evlendirdikleri kadınların eşlerinin güvenini kazandıktan sonra ziynet eşyaları ve hediyelerle suç örgütü üyelerine geri kaçtıklarını tespit etti. İHA

meraklısına
 // cigdem demir
bukadar çok evlilik programı vede evlenmeye meraklı insanlar varken kaçınılmaz son.vay benim insanım.zavallılık...
15 Ocak 2010 04:04
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler