YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sahte dövizle dolandırıcılığa 6 gözaltı
Sahte dövizle dolandırıcılığa 6 gözaltı
04 Kasım 2015 17:20
Uşak'ta sahte dövizle bir kişiyi 50 bin lira dolandırdığı öne sürülen biri kadın 6 kişi, polis tarafından gözaltına aldı.

Denizli'den Uşak'a geldikleri belirlenen D.K. (48) adlı kadın ile F.G. (39), S.G. (25), U.K. (25), S.B. (25) ve C.A. (27), geçen hafta fotokopiyle çoğaltıldığı belirtilen sahte İngiliz sterlinlerini iddiaya göre esnaf A.K.'ye düşük fiyattan satmak istedi.

Çete üyelerinin elinden örnek olarak aldığı gerçek 10 ve 20 sterlinlik banknotları döviz bürosuna kontrol ettiren A.K., bir sorun olmadığını görünce anlaşmayı kabul etti. 50 bin liralık sterlin satın alan A.K., paraları bozdurmak için tekrar döviz bürosuna gidince dolandırıldığını anladı. A.K.'nin şikayeti üzerine polis çalışma başlattı. A.K. telefonla şüphelilere ulaşıp tekrar sterlin almak istediğini söyledi. Uşak'ın Sivaslı İlçesi'nde randevu veren 6 şüpheli, polis tarafından yakalandı.

Gözaltına alınan şüphelilerin üzerinden 930 sterlin ile renkli fotokopiyle çoğaltılmış 76 bin 630 sahte sterlin çıktı. Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler