YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sahte çaycılara polis baskını
Sahte çaycılara polis baskını
17 Haziran 2010 23:24
Kahveciler Odası Başkanı sahte çay ürettiği iddiasıyla gözaltında

Bursa'da piyasaya sahte ve kaçak çay sürdükleri iddiasıyla gözaltına alınan aralarında Kahveciler Odası Başkanı Y.Ö.'nün de bulunduğu 7 kişi adliyeye sevk edildi.
 

Kahvehanelerde kullanılan çayların kalitesiz olduğu ihbarı üzerine harekete geçen Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü Mali Büro ekipleri, bazı kahvehanelerden numuneler alarak Tarım İl Müdürlüğü'ne inceletti. Bazı kaliteli markalara ait paketlerden çıkan çayların Karadeniz Bölgesi'nden toplanan çay atıkları ve demlendikten sonra atılması gereken çayların kullanılmamış çay ve karbonatla karıştırıldığı belirlendi.
 

Polis, elde ettiği bilgiler üzerine kahvehanelere çay verdiği belirlenen Kahveciler Odası'nın depo olarak kullandığı Bursa'nın Yıldırım ilçesi Güllük, Doğanevler ve Küçükbalıklı Mahallelerindeki 5 ayrı depo ile İstanbul'daki bir matbaaya eş zamanlı operasyon düzenlendi. Depolarda çayın yanı sıra sahte kadın pedi ve deterjan da üretildiği belirlendi. Bursa Kahveciler Odası Başkanı Y.Ö'nünde aralarında bulunduğu 7 kişi gözaltına alındı.
 

Emniyetteki sorguları tamamlanan zanlılar "Suç işlemek için örgüt kurmak, sahtecilik, nitelikli dolandırıcılık, halk sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde üretim ve satış yapmak, Vergi Kanununa muhalefet" suçlamasıyla adliyeye sevk edildi. İHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler