YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sahte asker, polis, JİTEMCİ...
Dolandırıcımık suçundan yakalanan şahsın evinde bulunan eşyalar polisi bile şok etti.
Sahte asker, polis, JİTEMCİ...
18 Ağustos 2010 / 17:15 Güncelleme: 18 Ağustos 2010 / 17:25

İzmir'de, kendisini askeri personel veya polis olarak tanıtıp, sahte kimliklerle vatandaşları işe yerleştirme vaadiyle dolandıran bir kişi yakalandı. Yapılan aramalarda ise yüzbaşı rütbesi ve askeri üniforma, Özel Kuvvetler Komutanlığı, jandarma istihbarat, polis tanıtım kartları sahte kimliklerde ele geçirildi.
 

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Mali Suçlar Büro Amirliği ekipleri, Ö.Y. adlı kişinin sahte kimlik hazırlayarak kullandığı bilgisi üzerine harekete geçti. Yapılan teknik takip ve araştırmaların ardından polis ekipleri Ö.Y'yü yakalamak için operasyon düzenledi.
 

Eve düzenlenen baskında Ö.Y'nin resmi bulunan 'Poyraz Keskin' adına düzenlenmiş TSK Özel Kuvvetler Komutanlığı tanıtım kartı, askeri personel kartı, Jandarma İstihbarat kartı, polis kimliği, nüfus cüzdanı gibi sahte belgeler, yüzbaşı rütbesi ve bordo beresi bulunan askeri kamuflaj elbisesi, gaz mermisi atan tabanca, özel güvenlik rozeti ele geçirildi.
 Daha önce güvenlik elemanı olarak çalıştığı belirlenen Ö.Y'nin (30), sahte kimlikleri ve belgeleri bilgisayarda hazırladığı, kendini askeri personel, polis olarak tanıtarak işe yerleştirme vaadiyle vatandaşlardan para aldığı ileri sürüldü.

Ö.Y'nin bu yöntemleri kullanarak 3 kişiyi dolandırdığını tespit ederken, bunlardan işe yerleştirilme vaadiyle Ö.Y'ye 550 TL para veren bir kişi belirlendi.

Poliste dolandırıcılık suçundan kaydının bulunduğu öğrenilen Ö.Y., sevk edildiği adliyece tutuklanarak cezaevine gönderildi. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler