YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sahillerde bayram tatili yoğunluğu
Sahillerde bayram tatili yoğunluğu
06 Ekim 2014 13:19
Kurban Bayramı'nın 3'üncü gününde güneşli havayı fırsat bilen tatilciler, Antalya'da sahilleri doldurdu.

Kurban Bayramı tatilini Antalya'da geçirenler, sahillerde güneşlenerek denize girmenin keyfini çıkardı. Deniz suyu sıcaklığının 26 derece ölçüldüğü Konyaaltı sahilinde özellikle çocuklar denize girerek serinledi. Çoğunluğunu Alman ve Rusların oluşturduğu yabancı tatilciler ise güneşlenmeyi ve kitap okumayı tercih etti.

Bayramın birinci ve ikinci gününde ziyaretlerde bulunduklarını, dini vecibelerini yerine getirdiklerini belirten İzmirli Görkem Koç, sahilde kahvaltı yaparak günün keyfini çıkardıklarını söyledi. Havanın oldukça güzel olduğunu ifade eden Koç, "Şu anda denize girmenin tam zamanı. Ne çok nem var ne de hava soğuk. Bayramı fırsat bilerek bugünün keyfini çıkarıyoruz" diye konuştu.

Eşi Dilek Koç ise bayramın tatil günlerine dönüştüğünü ifade etti. Yaşlı kişilerin, "Nerede o eski bayramlar" dediklerini anımsatan Koç, "Biz de öyle diyoruz. Maalesef çalışanlar için bugünler tatil günlerine dönüştü. Keşke hep ziyaretler ve büyüklerin gönlünü alarak bugünleri geçirebilsek" dedi.

Antalyalı Naci Memoğlu da bayramın güzel şekilde geçtiğini söyledi. Eski bayramların hareketliliğini yaşamadıklarını kaydeden Memoğlu, "Bayram öncesi de denize girdim. Bugün daha güzel. Eskiden bayramda çok ziyaretçimiz olurdu. Son yıllarda bunlar azaldı. Bizler de güneşli havayı fırsat bilerek denize girmenin keyfini yaşıyoruz" ifadesini kullandı.

Antalya Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, hava sıcaklığının 27, deniz suyu sıcaklığının ise 26 derece olarak ölçüldüğü bildirdi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler