YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sağlık çalışanlarına 'levyeli' saldırı
Sağlık çalışanlarına 'levyeli' saldırı
12 Eylül 2013 12:17
Van’ın Gürpınar ilçesinde hasta almaya giden ambulansın önünü kesen magandalar, levyelerle saldırdıkları 2’si bayan 3 kişiyi hastanelik ettiler.

Edinilen bilgiye göre, Gürpınar ilçesinde doğum hastası almaya giden 112 Acil Servisi’ne ait ambulansın önü, trafik magandaları tarafından kesildi. Ambulanstaki şoför ve yanındaki 2 bayan personeli levyelerle darp eden magandalar, olay yerinden uzaklaştılar. Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan ambulans şoförü Bayram Lenk ile yanındaki Acil Tıp teknisyenleri Nazime Çiçek ve Bahar Aksoy müşahade altına alındı. Sağlık durumu ağır olan Bayram Lenk ve Nazime Çiçek yoğun bakım ünitesine alınırken, Bahar Aksoy ise serviste tedavi altına alındı.

“Şoför arkadaşımızın hayati tehlikesi var"

Yaralı sağlık personellerini ziyaret eden İl Sağlık Müdürü Dr. Bilal Acar, ekiplerinin yolda trafik taciziyle durdurulduğunu belirterek, “Maalesef 3 arkadaşımız darba maruz kalıyorlar. Şoför ve bir Acil Tıp Teknisyeni arkadaşımızda ciddi hasarlar var. Aldığımız bilgilerde arkadaşlarımız levye ve muştalarla darp edilmiş durumda.

Şoför arkadaşımızın hayati tehlikesi var. Bir bayan arkadaşımızın kafasında ciddi hasarlar var. Bu olay tamamen bir trafik terörü, trafik magandalarının yaptığı bir darp olayıdır. Böyle bir olaya maruz kalmaktan dolayı üzüntü duyuyoruz. Sonuna kadar olayın takipçisi olacağız. Saldırganların 2 kişi olduğunu öğrendik. Levye ve muştalarla personelimize ve ambulansa saldırmışlar. Jandarma soruşturma başlattı, inşallah kısa sürede yakalanarak hesabı sorulur” dedi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler