YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sağanak yağış hayatı felç etti
Sağanak yağış hayatı felç etti
14 Kasım 2014 15:00
İlçede dün akşam saatlerinden bu yana etkisini sürdüren kuvvetli yağış nedeniyle ilçe merkezindeki cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Bazı caddeler ise yağmur sularıyla adeta dereye döndü.

Sabah saatlerinde etkisini artıran yağışın ardından Bitez Mahallesi'nden yola çıkan ve içinde 5 ilkokul öğrencisi bulunan servis minibüsü yolda mahsur kaldı. Öğrenciler, polis ve belediye ekiplerinin yardımıyla kurtarıldı.

Servis minibüsü sürücüsü İbrahim Erdoğdu, gazetecilere yaptığı açıklamada, akıntının içinde mahsur kaldıklarını belirterek, "Araç su almaya başlayınca öğrenciler korktu. Ben de polis ve belediye ekiplerine bilgi verdim. Onların yardımıyla öğrenciler kurtarıldı" dedi.

Bodrum Kalesi'nin bazı bölümleri de yağmur suları ile doldu. Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği ile kale girişine dolan su, belediye ekiplerinin çalışmasıyla vidanjörle boşaltıldı.

Tepelerden gelen taş ve moloz yığınlarının ulaşıma kapattığı Ortakent-Yahşi-Bodrum karayolu ise belediye ekiplerinin çalışmasıyla yeniden açıldı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler