YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sadaka kutusundaki parayı alan adam not bıraktı!
Giresun'da bir lokantada bulunan sadaka kutusundaki parayı alan bir kişi not bırakarak ''helallik'' istedi.
Sadaka kutusundaki parayı alan adam not bıraktı!
11 Temmuz 2016 / 23:45 Güncelleme: 11 Temmuz 2016 / 23:57

Giresun'da ilçe merkezindeki bir lokantaya arka kapıdan giren ve kimliği belirlenemeyen kişi,içerisindeki paraları aldığı sadaka kutusunun üzerine bir not bırakarak parayı geri getireceğini ve helallik istediğini söyledi.

Sadaka kutusunun yanındaki takvimin üzerine, "Selamünaleyküm, ben sizin kapının açık olduğunu görünce içeri girdim. 35 lira aldım, yarın akşam bu parayı buraya bırakacağım. Hakkını helal et, paranı getireceğim." şeklinde not yazan şahıs, ardından kaçtı.

İş yeri sahibi Turhan Özbay, 8 Temmuz cuma akşamı iş yerinden ayrılırken arka kapıyı kilitlemeyi unuttuklarını söyledi.

Hafta sonu iş yerine geldiğinde sadaka kutusundaki paranın eksik olduğunu fark edemediğini anlatan Özbay, "Bugün takvimin üzerindeki yazı dikkatimi çekti. Biri parayı almış, not bırakmış." dedi.

Özbay, olayın ilk başta arkadaş şakası olabileceğini düşündüğünü ancak daha sonra şaka olmadığını anladığını ifade etti.

Şahsın sadece sadaka kutusundaki parayı aldığını belirten Özbay, kasadaki diğer paralara ise hiç dokunulmadığını aktardı.

Özbay, notta yazıldığı gibi paranın geri getirilmediğini kaydederek, "En azından dürüstlük yapmış, 'parayı aldım' diye not bırakmış. Bunun için emniyeti aramaya da gerek görmedim. Bu para benim değil, benden yana hakkım helal olsun ama sadakanın hakkını nasıl verebilir onu bilemem." ifadesini kullandı.

 // Mustafa Küçükşahin
Keşke hepsi böyle yapsa.Helal süt emmiş,dürüst bir İnsan mış.Helal olsun.Banada olsa ibende,aynısını yapardım....
12 Temmuz 2016 04:10
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler