YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sabiha Gökçen'de polis araması!
Sabiha Gökçen Havalimanı’nda dün gece yaşanan patlamanın ardından havalimanı çevresinde polis geniş kapsamlı arama yapıyor.
Sabiha Gökçen'de polis araması!
23 Aralık 2015 / 15:39 Güncelleme: 23 Aralık 2015 / 15:41

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda bir kadın temizlik işçisinin ölümü bir kadın temizlik görevlisinin de yaralanmasıyla sonuçlanan patlamanın ardından havalimanı çevresinde polis geniş kapsamlı arama yapıyor. Aramaya çok sayıda polis katılıyor. 

ATATÜRK HAVALİMANI'NDA SIKI GÜVENLİK

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda bir kişinin hayatını kaybettiği bir kişinin de yaralandığı olay sonrası Atatürk Havalimanı’nın giriş noktalarında ki aramalarda sıklaştırıldı.

Güvenliğin üst düzey uygulandığı İstanbul Atatürk Havalimanı’nda da polis güvenlik önlemlerini artırırken yol kontrol noktasında durdurulan araçlarda ve şoförlerin üzerinde aramalar da daha detaylı yapılıyor.

Polis bir arama esnasında aracın bagajında bulduğu baltaya el koydu. Polis ekipleri  avuç içi bilgisayarlarla (PDA) kimlik bilgilerini girerek  GBT (Genel Bilgi Toplama) kontrolü yapıyor.

NE OLMUŞTU?

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda dün gece yaşanan esrarengiz patlamanın nedeniyle ilgili incelemeler sürüyor. Birbirine yüzlerce metre uzaklıkta bulunan 3 farklı noktada, park pozisyonundaki 3 uçakta patlamadan kaynaklanan parça hasarlarının oluştuğu görüldü. Patlamada yaralanan temizlik işçisi Zehra Yamaç hayatını kaybetti.

206 NO’LU KÖPRÜDEKİ UÇAK

Parçaların isabet ederek hasara yol açtığı ilk nokta 206 numaralı köprünün önünde park pozisyonundaki uçağın çok yakını. 2 kadın işçi bu noktada vücutlarına isabet eden parçalarla yaralandı. Kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 30 yaşındaki temizlik işçisi Zehra Yamaç ve mesai arkadaşı Canan Burgulu (34) ile bu noktada çalışıyordu. Patlamanın yol açtığı parçalar Yamaç’ın başına Burgulu’nun da koluna isabet etti.

UÇAKLARA DA PARÇA İSABET ETTİ

İkinci hasar, bu noktanın yaklaşık 350 metre ilerisinide 201 numaralı köprü yakınlarında tespit edildi. Uzman ekipler ilk incelemeleri sonucunda üçüncü hasarı da 180 metre uzaklıktaki 17 numaralı açık park pozisyonunda belirledi. Park halindeki bazı uçakların yolcu camı ve gövdeklerinde de parça çarpmasından kaynaklanan hasar tespit edildi. Hasar gören uçak sayısının en az 3 olduğu öğrenildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler