YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sabiha Gökçen Havalimanı'nda şüpheli valiz bulundu
Sabiha Gökçen Havalimanı'nda şüpheli valiz bulundu
14 Haziran 2016 03:12
İç hatlar geliş kısmının çıkış kapısında bulunan ve bomba imha ekiplerince fünyeyle kontrollü patlatılan valizde giysi olduğu anlaşıldı

Sabiha Gökçen Havalimanı iç hatlar geliş kısmının çıkış kapısı önünde unutulan valiz bomba bomba imha ekiplerince fünye ile kontrollü olarak patlatıldı. Valizden giysi çıktığı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, Sabiha Gökçen Havalimanı iç hatlar çıkış kapısı önünde servis araçları ve taksilerin park ettiği bölümde sahipsiz bir valiz bulunması üzerine polis ekiplerine haber verildi. Havalimanı polis ekipleri güvenlik şeridi çekerek çevrede önlem alırken, bomba imha uzmanına haber verildi. Yapılan çalışmalar sonucu valiz fünyeyle kontrollü olarak patlatıldı. Valizin içinden giyim eşyaları çıktığı bildirildi.

Şüpheli valiz nedeniyle alınan geniş güvenlik önlemleri kapsamında iç hatlar kapısından yolcuların giriş ve çıkışına izin verilmedi. Yolcular havalimanının başka kapılarına yönlendirildi. Olay sırasında seferlerde ise aksama yaşanmadı.

Havalimanında taksi şoförlüğü yapan Ali Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, polis ekiplerinin kısa sürede olay yerine gelerek, güvenlik şeridi çektiğini ve önlem aldığını belirterek, valizini unutan vatandaşın sonradan geldiğini söyledi.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler