YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sabah uyandı ve bulduğu şeye inanamadı
Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde, köydeki evinde beslediği tavukların yumurtalarını toplayan Osman Akkoca isimli çiftçi kum saati şeklinde bir yumurtaya rastladı. Yumurta, köylüler tarafından şaşkınlıkla karşılandı.
Sabah uyandı ve bulduğu şeye inanamadı
30 Nisan 2016 / 20:00 Güncelleme: 30 Nisan 2016 / 22:39

Kadirli ilçesine bağlı Hardallık köyünde yaşayan Osman Akkoca isimli çiftçi, köydeki evinde beslediği tavuklardan her sabah yumurtalarını alırken ilginç bir yumurtaya rastladı. 

Normal yumurtalardan daha küçük olan ve bir kum saatini andıran yumurtayı gören Osman Akkoca yumurtayı alarak önce köylülere sonra da Kadirli ilçesine gelerek arkadaşlarına gösterdi.

Yumurtayı cebinde taşıyan ve kırılmasın diye ona gözü gibi bakan Osman Akkoca, “Ben köyde yaşıyorum. Dolayısıyla köyde tavuklarımız var. Tavukların yumurtalarını her sabah toplarım. 

Bugün de böyle bir yumurtaya rastladım. Bana çok değişik geldi. Hayatımda daha önce böyle bir yumurta görmemiştim. Yumurtayı arkadaşlarıma gösteriyorum onlar da şaşırıyor. 

Dışı sertliği normal bir yumurtadan farkı yok ancak şekil olarak çok farklı. Yumurtayı kırıp yemeyi düşünmüyorum. Onu saklayabildiğim kadar saklayacağım” şeklinde konuştu.

jn2dk_1462039319_294.jpg

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler