YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Romanlara entegrasyon sistemi
Romanlara entegrasyon sistemi
02 Şubat 2016 17:00
Roman dernek temsilcileri Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın strateji eylem planına destek verdiklerini açıkladı.

Edirne Roman Federasyonu Başkanı Erdem Güyümgüler, “Entegrasyon sistemi ile Romanların birimlerle olan ilişkilerinde, hizmetlerin daha hızlı bir şekilde ve samimiyet ortamında ulaşmasını sağlayacaktır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Romanlar ile ilgili strateji eylem planında 5 ana başlıklı bir çalışması bulunuyor. Bunların başında sağlık eğitim istihdam, barınma, güvenlik konularda çalışmalar yapılacak.

Türkiye’de 12 tane ilde arabuluculuk sistemi geliştirilecek, bunların bir tanesi de Edirne’de olacak. Yapılacak olan bu çalışmalarda toplumumuzla yetkililerin, birimlerin arasında entegrasyonu sağlayarak, hizmetlerin daha hızlı bir şekilde ve samimiyet ortamında ulaşmasını sağlayacaktır” dedi.

“MİLLETVEKİLLERİ KUR-ANI KERİME EL BASARAK YEMİN ETSİN”

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Milletvekillerinin Kur-anı Kerime el basarak yemin etmelerini istediklerini belirten Güyümgüler, “Bu Avrupa’da gördüğümüz kadarıyla İncil’e el basarak yemin ediyor oradaki parlamenterler, biz de Müslüman bir ülke olarak bu uygulamanın hayata geçmesini talep ediyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan vatandaşlar olarak, milletvekillerimizin daha şeffaf, sağlıklı hizmet sunmaları açısından böyle bir uygulamanın yeni anayasada yer alıp, bizlere daha iyi hizmet edeceklerine inanıyorum.

Kur-anı Kerim’e el basarak göreve başlamaları, Müslüman bir ülkede daha iyi olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.  

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler