YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Roman vatandaşlar istihdam ile topluma entegre edilecek
Roman vatandaşlar istihdam ile topluma entegre edilecek
01 Nisan 2016 16:48
Kırklareli Aile ve Sosyal Politikalar, Milli Eğitim ile Çalışma ve İş Kurumu müdürlüklerince hazırlanan "Eğitim, Sosyal Yardımlar ve İstihdam" projesi kapsamında Roman vatandaşlara eğitim verilip istihdama katılmalarını sağlamak amacıyla protokol imzaland

Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Hatice Malkoç Çetin, müdürlük binasında düzenlenen törende, Roman vatandaşların topluma entegre edilmesi amacıyla çalışmalar yürüttüklerini söyledi.Roman vatandaşların eğitim ve istihdama katılmalarını önemsediklerini belirten Çetin, Roman vatandaşların yaşam şartlarını kolaylaştırmak için bu projenin önemli olduğuna vurgu yaptı.

Proje kapsamında sosyal yardım başvurusunda bulunan Roman vatandaşların eğitim ve kurslara katılımının sağlanacağını anlatan Çetin, "Eğitim ve kurslara katılan Roman vatandaşlarımız daha sonra çeşitli yerlerde istihdam edilecek. Buradaki amaç, vatandaşlarımızı istihdama kazandırarak topluma entegre olmalarını sağlamaktır." şeklinde konuştu.İŞKUR Müdürü Hasan Aksoy ise bu tür projelerin önemli olduğuna dikkati çekerek, Roman vatandaşların istihdama yönelmelerini önemsediklerini aktardı. Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım da projeyle Roman vatandaşlara balık vermeyi değil balık tutmayı öğretmeyi hedeflediklerini söyledi. Roman Kültürünü Koruma ve Yaşatma Derneği temsilcisi Zafer Süpürgeci de tüketen değil üreten bir toplum olmayı istediklerini dile getirdi. Konuşmaların ardından protokol imzalandı. 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler