YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rizeli vatandaştan örnek davranış
Rizeli vatandaştan örnek davranış
19 Aralık 2012 13:59
Soğukta denize girdi, boğulan martıyı kurtardı.

 

Rize'de kanatlarına ağ dolanan ve denizde hırçın dalgalara karşı hayat mücadelesi veren martının imdadına denizci bir vatandaş yetişti. Soğuk havada denize giren kişi, martıyı bulunduğu zor durumdan kurtarmayı başararak özgürlüğüne kavuşturdu.
 
Gündoğdu beldesi sahilindeki olayda, avlandığı sırada kanatlarına balıkçı ağı dolanan bir martı, denizde dalgalara karşı hayatta kalma mücadelesi verdi. Kendisine vuran sert dalgalarla denize girip çıkan martının kıyıya çıkma çabaları sonuç vermedi. Dakikalarca denizde çaresizce çırpınan martıyı gören Ziya Çakır isimli vatandaş, soğuk havaya aldırış etmeden üzerindekileri çıkararak denize girdi. Bitkin düşen martıyı denizden çıkarmayı başaran Çakır, kıyıda da martının kanatlarına dolanan ağları bıçak yardımıyla kesti. Çakır, tedavisini yaptığı martıyı serbest bırakarak özgürlüğüne kavuşturdu.
 
Çakır, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Hayvanları çok seviyorum. Orada ölseydi hiçbir şey yapmadığım için vicdan azabı çekerdim. Sonuçta o da bir can taşıyor. Onu kurtardığım için çok mutluyum." dedi.
 
 
CHA
 
Etiketler: ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler