YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Reyhanlı'ya roketli saldırı! Ölü ve yaralılar var
Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki üç yere roket isabet etti.
Reyhanlı'ya roketli saldırı! Ölü ve yaralılar var
21 Ocak 2018 / 15:05 Güncelleme: 21 Ocak 2018 / 18:44

Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki üç yere roket düştü.

Alınan ilk bilgiye göre, ilçeye bağlı Rıfat Bahadırlı Caddesi üzerindeki bir ev ile Cumhuriyet Caddesi'ndeki bir iş yerine Suriye tarafından ateşlendiği belirtilen iki roket isabet etti.

Aynı dakikalarda Tayfur Sökmen Caddesi'ne de roket isabet ederken, can kaybının meydana gelmediği olayda yaralananların olduğu öğrenildi.

Binalarda ve araçlarda hasar meydana geldi. Bölgeye sevk edilen polis ekipleri çevre güvenliği aldı.

REYHANLI BELEDİYE BAŞKANI'NDAN AÇIKLAMA

Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, roketli saldırada Suriyeli 1 kişinin yaşamını yitirdiğini, 2'si ağır 32 vatandaşın da yaralandığını açıkladı. Başkan Şanverdi, yaralıların Devlet Hastanesi'ne kaldırılıp tedaviye alındığı söyledi. Reyhanlı sakinleri olaya büyük tepki gösterdi.

 

AA

 // Çetin
Ölüm duygusunu hisseden (bunlar gibi) her hayvan şuursuz çırpınıştadır. 1-2 kişinin kolayca yere yatırdığı Dana'ya bıçak vurulduğunda, 3-4 kişi zor zapteder. Ancak çırpınış hem şuursuz hemde sonuçsuzdur, çünkü bıçak boğazı çoktan ikiye ayırmıştır. Ölüm kaçınılmazdır artık. İşte o meşhur "korkunun ecele faydası yok lafı da buradan doğmuştur. Afrin'e de bıçak vurulmuş, ecel korkusu bu hayvanları esir almaya ve bu çakme kahraman geçinen ama şimdi dizleri titreyen bu hayvanlar, halkın arasına karışarak karı gibi kaçabilmek için, çoktan pırıl pırıl ütülü fistanlarını giymeye başlamışlardır bile. Korkunun ecele faydası olsa... dükkan sizin!...
21 Ocak 2018 18:07
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler