YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Reyhanlı'ya havan topu düştü
Reyhanlı'ya havan topu düştü
26 Mart 2014 22:34
Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde boş bir araziye, Suriye'den atıldığı tahmin edilen havan topu mermisi düştü.

Yeşilova Mahallesi yakınlarında bulunan Trafo İndirme Merkezinin çevresinde bulunan ekili tarlaların bulunduğu bölgede saat 18.30 sıralarında patlama duyuldu. Patlamanın, Suriye'den atılan havan mermisinin neden olduğu değerlendirilirken, bölgeye güvenlik görevlileri sevk edildi. Yapılan aramada patlamaya neden olan havan topu mermisine rastlanmazken, havanın kararması nedeniyle güvenlik güçleri kırsal alandan ayrıldı.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre patlamadan hemen sonra duman bulutunun oluştuğunu ifade ettiler. İlçede halk panik ve korku içerisinde evlerinden dışarıya çıkıp olup bitenleri anlamaya çalıştı. Arama çalışmalarına Sabah devam edileceğini kaydedildi. Hatay Valiliği, Reyhanlı'ya düşen top mermisinin can ve mal kaybına neden olmadığını açıkladı. Hatay Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, saat 18.30 sıralarında Reyhanlı ilçesi yerleşim alanı dışında bulunan boş araziye Suriye tarafından geldiği değerlendirilen bir top mermisinin düştüğü belirtildi.

Top mermisinin düştüğü bölgenin sınıra kuş uçuşu 3 kilometre mesafede olduğu kaydedilen açıklamada, olayın herhangi bir can ve mal kaybına neden olmadığı aktarıldı. Olayla ilgili olarak, hudut birlikleri tarafından gerekli emniyet tedbirlerinin alındığı ve gözetleme faaliyetlerine devam edildiği de açıklandı.

Hatay Valiliği, Reyhanlı’ya top mermisi düşmesine ilişkin açıklama yaptı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, “26 Mart 2014 Çarşamba günü saat 18.30 sıralarında Reyhanlı ilçesi yerleşim alanı dışında bulunan boş araziye Suriye tarafından geldiği değerlendirilen bir top mermisi düşmüştür. Top mermisinin düştüğü bölge sınıra kuş uçuşu 3 kilometre mesafededir. Herhangi bir can ve mal kaybına neden olmayan olayla ilgili olarak, hudut birliklerimiz tarafından gerekli emniyet tedbirleri alınarak gözetleme faaliyetlerine devam edilmektedir” denildi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler