YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Reyhanlı’da en hüzünlü bayram
Reyhanlı’da en hüzünlü bayram
08 Ağustos 2013 10:48
Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde 11 Mayısta meydana gelen patlamada şehit olan 52 kişinin yakınları bayramda bir başka hüzün yaşıyor.

İlk kez çocukları, eşleri, anneleri ve babaları olmadan bir bayram geçiren saldırının mağdurları, bayram namazı sonrası mezarlıklara koştu. Kaybettikleri yakınlarının kabri başında Kur'an-ı kerim okuyup dua eden Reyhanlılılar, bir daha aynı acıları yaşamamak için Allah'a el açık yakardılar.

Patlamada hayatını kaybeden Oğulcan Tuna'nın babası Ahmet Tuna, oğlundan ayrı ilk bayramını geçiriyor. Bayram namazı sonrası eşiyle Fatma Tuna ile birlikte oğlunun kabri başına giden acılı baba, savaşsız, barış dolu bir dünya istediğini söyledi. Ahmet Tuna, "Çocuklarımızı bir terör saldırısı sonucu kaybettik. Mekanları cennet olsun, nur içinde yatsınlar." dedi.

Savaşsız, barış, huzur dolu bir dünya istediklerini söylen Tuna, mezhebine, dinine, kişiliğine bakmadan, insanın insan olduğunu unutmadan yaşamak istediklerini ifade etti. İslam aleminin ramazan bayramını kutlayan Ahmet Tuna, “Daha güzel bayramlar geçirmeyi isterdik. Terör sonucu çocuklarımızı kaybettik. Reyhanlı’nın üzerinde kara bulutlar döndü. Gönül isterdi ki, bu bayramda Reyhanlı'da aydınlık olsun güzel bir güneş doğsun temennimiz budur. Herkesin bayramını kutlarım." diye konuştu.

Anne Fatma Tuna ise kabir ziyaretinde gözyaşlarını tutamadı. Olayı gerçekleştirenlere, bombayı patlatanlara ve onlara destek sağlayanlara lanet okuyan anne Tuna, "Allah'tan dileğim canlarında bulsunlar. İnşallah Allah kendilerinin de yuvalarını yakar. Kendileri yansınlar ki bakalım yanmak nasılmış. Onlar ölene kadar vicdan azabı çekerken, patlamada şehit olan çocuklarımız cennete gidecekler. Onların yeri olmayacak." dedi. Hiç kimsenin evlat acısı çekmemesini dileyen Fatma Tuna şöyle dedi; "Allahlarından bulsunlar. Allah kimseye evlat acısı vermesin. Yapanları Allah kahretsin inşallah. Patlattılar da ellerine ne geçti. Bizden intikam mı alacaklar. Bizi yaktıkları gibi, düğmeye basan, bastıran, arkasında duran, yapan yaptıranların hepsinin ciğeri yansın."

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler