YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Reyhanlı bugün yine karıştı!
Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde 51 kişinin hayatını kaybettiği patlamaları aynı gün ve saatte protesto amacıyla yürüyüş yapmak isteyen grup ile polis arasında gerginlik yaşandı.
Reyhanlı bugün yine karıştı!
18 Mayıs 2013 / 15:18 Güncelleme: 18 Mayıs 2013 / 15:25

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde 51 kişinin hayatını kaybettiği patlamaları aynı gün ve saatte protesto etmek amacıyla yürüyüş yapmak isteyen grup, izin alamayınca ikinci patlamanın yaşandığı PTT binası önünde toplandı.

Göstericiler burada tedbir alan polise taşla saldırırken, güvenlik güçlerinin biber gazı ve tazyikli su ile müdahale ettiği olayda biri polis 4 kişi yaralandı.

Reyhanlı’da 11 Mayıs Cumartesi günü yaşanan patlamaları protesto etmek isteyen yaklaşık 300 kişilik grup, saat 11.30 sularında Yenişehir Meydanı’nda toplandı. Geniş güvenlik önlemleri alan polis, protesto yürüyüşüne izin vermeyince gerginlik yaşandı. CHP Milletvekili Hasan Akgöl’ün de aralarında bulunduğu grup, patlamaların yaşandığı meydana Atatürk Caddesi boyunca yürümek için polisle uzun süre pazarlık yaptı ancak sonuç alamadı. Polis gruba sadece toplandıkları alanda basın açıklaması yapabileceklerini, yürüyüş için izin alınmadığını, dolayısıyla müsaade edilmeyeceğini söyledi.

Ellerinde dev Türk bayrakları ile alanda bekleyen ve yürüyüş için ısrarcı olan grup ile polisler arasında zaman zaman arbede yaşandı. Hatay'dan gelen gruba Reyhanlı'dan katılımlarla sayıları yaklaşık bin kişiyi bulan göstericiler önce ara sokaklara dağıldı, sonra da ikinci patlamanın yaşandığı PTT binası önünde buluştu. Burada tedbir alan polise taş atan göstericilere güvenlik güçleri de tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti. Olaylar sırasında biri polis 4 kişi yaralandı. Yaralılar ambulansla hastaneye kaldırılırken, ilçede gerginlik sürüyor.

İHA

00:43
 // aymazlik
Reyhanli sünni araplar, türkler ve çerkezlerin yaşadiği güzel bir ilçemiz. Bu ilçemizde bütün guruplar kardeşçe yaşamaaktadirlar. Bu insanlar ayni zamanda milli ve dini değerlere siki sikiya bağlidirlar. Suriye siğinmacilari sünni olduklari için reyhanli halkiyla hemen kaynaşmişlar ve yabancilik çekmemişlerdir. Saldiriyi suriye yönetiminin dhkp-c acilciler terör örgütüne yaptirdiği belirlenmiş ve failler yakalanmiştir. Hatayli nasuriler alevidir ve suriye olaylarinda esat yandaşidirlar. Hataylilarin suriyede akrabalari vardir, türklerin bayirbucak, kuzey suriye, hama humus, lazkiye ve şamda ; sünni araplarin sinirin hemen öbür tarafinda suriyenin her tarafinda ; nasurilerin yani arap alevilerin lazkiye ve sahil kesimlerde akrabalari vardir. Suriyede nasuriler beşar esadi desteklemektedir ; sünni araplar ve türkler ise yönetime karşidir. Bu hataya da yansimaktadir. Hatayda aleviler siyasi olarak chp ve marjinal sol partileri desteklemektedirler. Türklerin büyük çoğunluğu ve sünni araplar mhp ve akp yi desteklemektedirler. Akp ye bakiyorsun hatayda protesto eylemleri yapmiyor, mhp ye bakiyorsun ayni keza protesto eylemleri yapmiyor. Kimler yapiyor chp ve sol parti ve dernekler yapiyor. Bunlarin ortak özelliği suriye yönetimini desteklemeleri ve bunlarin reyhanlida yandaşlari yok. Bunlarin amaci halki suriyelilere karşi kişkirtmaktir. Işin daha kötüsü bunlar hatayi kariştirmak istiyorlar. Taşeron sol bir örgüt bomba patlatiyor, ne kadar marjinal sol parti ve dernek varsa protesto eylemleri yapiyor, allah aşkina bu size tuhaf gelmiyor mu?...
19 Mayıs 2013 00:43
16:09
 // Hatırlatma
Ha bu arada Chp nin ne kadar kendisi ve ilkeleriyle çelişen bir parti olduğunu belirtmeyi unutmuşum. Chp bildiğiniz Atatürkçülükle ekmeğini kazanmaya çalışan bir parti, değilmi?.. O halde ''Atatürk Faşisttir'' diyen, 'merhum' İbrahim Kaypakkaya yı saygıyla anması ne anlama geliyor. Bir chp hayranı bunu bana açıklasın....
18 Mayıs 2013 16:09
15:47
 // CeHalet Partisi
Chp, ancak cahilleri kandırır. Avrupadan kovulan Chp, hıncını bu olaylardan çıkarmak istiyor. Bir de şu polis, asker hayranlarına sesleniyorum; ne oldu da, polis asker düşmanı kesildiniz? Demek sizin milliyetçiliğiniz buraya kadarmış. Askere, polise taş atanlara küfredenler, şimdi kendileri taş atıyor. Yesinler sizin ulusalcılığınızı da, milliyetçiliğinizi de!...
18 Mayıs 2013 15:47
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler