YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PYD'li terörist itiraf etti: ABD, Almanya, Fransa...
ŞANLIURFA'de güvenlik güçlerine teslim olan PKK/PYD'li terörist anlattı: "ABD, İngiltere, Fransa, Kanada, Almanya uçaklarla 50 bin ton civarında mühimmat yardımı yaptı...”, "PYD, petrolü ABD'ye satıp parayı İsviçre'ye aktarıyor..."
PYD'li terörist itiraf etti: ABD, Almanya, Fransa...
02 Eylül 2016 / 20:39 Güncelleme: 02 Eylül 2016 / 20:41

ŞANLIURFA’nın Ceylanpınar İlçesi’nde jandarma komutanlığına ağustos ayının başında teslim olan terör örgütü PYD/ YPG üyesi İ.B.’nin, ABD başta olmak üzere batılı ülkelerin PYD’ye nasıl mühimmat yardımı yaptığını, PYD'nin para kaynaklarını ayrıntılarıyla itiraf etti.

2 yıl önce örgüte katıldığını anlatan İ.B.’nin, ifadesinde “ABD, İngiltere, Fransa, Kanada, Almanya ve İtalya uçaklarla 50 bin ton civarında mühimmat yardımı yaptı” dediği bildirildi.

PKK/PYD AMED (DİYARBAKIR) KANTONU OLUŞTURMAK İSTİYOR

Terör örgütünün darbe girişimini fırsat bilerek Türkiye’de sözde Amed kantonunu oluşturmayı da planladığını belirten İ.B.’nin, “Sınır iller başta olmak üzere Kürt halkının yoğun olduğu yerlerde halkı kışkırtarak eylem yapmayı planlıyorlar. Örgütün asıl amacı Fırat Nehri’nin batısında, Rakka ve Cerablus’u da kapsayacak şekilde Akdeniz’e kadar olan bölgeyi ele geçirerek bir koridor oluşturmaktır” dediği öğrenildi.

‘PETROLÜ ABD'YE SATIYOR, PARA İSVİÇRE’YE AKTARILIYOR’

PYD’nin, IŞİD’in elinden aldığı bölgelerdeki petrol kuyularında da kontrolü sağladığını dile getiren İ.B.’nin, “Örgüt, önce Esad, sonra da IŞİD’in elinde bulunan petrol rafinerilerini ele geçirdi ve ABD’li şirketlere petrol satışı yapmaya başladı. Bu satışlardan elde edilen paralar ise İsviçre bankalarına aktarılıyor” dediği kaydedildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler