YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Provokatörlerin cephanesi şoke etti! Türkiye'nin en büyük...
Gaziantep Emniyet Müdürü Ali Gezer, yapılan operasyonda Türkiye'nin en büyük mühimmatının yakalandığını açıkladı. Gezer, 'Miktarı açıklarsam dudağınız uçuklar' dedi.
Provokatörlerin cephanesi şoke etti! Türkiye'nin en büyük...
10 Ekim 2014 / 18:02 Güncelleme: 10 Ekim 2014 / 18:51

Gaziantep’te IŞİD’in Kobani’ye yönelik saldırılarını protesto edenlerle kaşıt görüşlüler arasındaki dün akşam tüfek ve tabancaların kullanıldığı çatışmada 4 kişi hayatını kaybederken; 3’ü polis 20 kişi de yaralandı. Ölenlerden 1 çocuk annesi Sevgi Alıcı’nın evinde yemek yerken kim tarafından ateşlendiği bilinmeyen tabanca kurşununa hedef olduğu öğrenildi. Gaziantep Emniyet Müdür Ali Gezer ise kentte birçok noktada yapılan operasyonlarda Türkiye’deki en büyük silah ve mühimmatının ele geçirildiğini belirterek, ''Açıklarsam dudağınız uçuklar'' dedi.
 
Gaziantep Emniyet Müdür Ali Gezer kentte birçok noktada yapılan operasyonlarda Türkiye’deki en büyük silah ve mühimmatının ele geçirildiğini ifade ederek, şunları söyledi:
 
"Olaylarda 200-300 kişilik grup vardı. Bu gruplar karşılaştı, ancak müdahale etmek için yukarıdan arkadaşların gelmesi gerekiyordu. Zaten orada da tabancalar, tüfekler ateş edildi. Müdahale edildi ve kaçtılar. Burada ajitasyon yapmayalım. Gaziantep IŞİD’in üssü oldu, yok vatandaş valiliğe geldi, gibi konuşmayalım. Hiç bir zafiyet yoktur. Güvenlik güçleri olarak sahadayız.
 
Yakalanan malzemeleri burada açıklasam dudağınız uçuklar

Bazı yakalanan malzemeleri, silahları söylemek istemiyoruz. Tereyağından kıl çeker gibi yakalanan malzemeleri burada açıklasam dudağınız uçuklar. Son 15-20 gün içerisinde Türkiye’deki en büyük silah ve mühimmat yakalandı. Gaziantep, terörden masum değildir, hedef bir ildir. Hizbullah operasyonları, El Kaide operasyonları yapıldı, geçtiğimiz yıllarda bombalı eylem yapıldı. Türkiye’nin ilk siyasi cinayeti Gaziantep’te meydana geldi. Son 1 yılda spesifik olarak Gaziantep terör üstü oldu şeklinde söylemler yanlış."
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler