YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Provokatörler yeni Berkin'ler peşinde
Provokatörler yeni Berkin'ler peşinde
22 Mayıs 2014 21:00
Okmeydanı'nda izinsiz gösteri yapan bir grup provokatör polise taşlı, sopalı ve molotofkokteyli saldırıda bulundu. Gösteriler sırasında Berkin Elvan fotoğrafıyla dikkat çekmek isteyen grubun, çocuklara taş ve sopalar vererek yönlendirdiği görüldü.

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre, İstanbul Okmeydanı'nda bugün öğle saatlerinde toplanan bir grup provokatör 'Soma' ve 'Berkin Elvan' için izinsiz gösteri yapmak istedi. Güvenlik güçlerine molotofkokteyli ile saldıran göstericiler zırhlı bir polis aracının yanmasına sebep oldu.

2 polisin ve 1 vatandaşın yaralanmasına neden olan göstericiler Okmeydanı'nın ara sokaklarına dağıldı. Polise taşlı ve sopalı karşılık verenler arasında çocukların olduğu görüldü. Yüzlerini peçe ile kapatan grubun çocukları polise karşılık vermesi için yönlendirdiği anlar Yeni Şafak muhabiri Oktay Yıldırım'ın çektiği fotoğraflara yansıdı.

Gezi Parkı eylemleri sırasında başından yaralanarak hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın fotoğraflarıyla provokasyon amaçlayan göstericiler, çocukları yine aynı duruma sürüklemek istedi.

Ülkede huzursuzluk çıkarmak isteyen marjinal gruplar, gösteriler sırasında çocukları en ön sıralarda kullanarak amaçlarını çok net belli etti.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler