YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Provokatörler bu kez denize açıldı
HSDP üyeleri, IŞİD’in Kobani’ye yönelik saldırılarını protesto etmek için Kadıköy’den Beşiktaş’a gidecek olan vapuru işgal etti. Yolcuların tepkisine neden olan eylemin ardından 9 kişi gözaltına alındı.
Provokatörler bu kez denize açıldı
14 Ekim 2014 / 15:15 Güncelleme: 14 Ekim 2014 / 15:48

Beşiktaş-Kadıköy arasında sefer yapan "Şehit Sami Akbulut" isimli vapur, IŞİD'in Kobani'deki saldırılarını protesto etmek isteyen bir grup tarafından işgal edildi. Pankart açan eylemcilerle vapura binmek isteyen yolcular arasında kavga çıktı. Yarım saat süren işgal, polisin müdahalesiyle sona erdi.

Beşiktaş'tan saat 10.30'da kalkan "Şehit Sami Akbulut" isimli vapur saat 11.00'e doğru Kadıköy İskelesi'ne yanaştı. Vapur durduktan sonra yolcular inerken HDP'li bir grup "Kobani halkı bizim için direniyor" yazılı pankart açtı. "Kobani halkı yalnız değildir", "Katil IŞİD işbirlikçi AKP" şeklinde slogan atmaya başladı. Bu sırada yolcu bekleme salonunda vapura binmek için bekleyen yolcular kapıların açılmasını istedi. Görevliler güvenlik gerekçesiyle kapıları açmaması üzerine yolcular önce kapıları yumrukladı ardından da zorlayarak kapıları açtı.

İskeleye çıkan yolcularla vapurdaki eylemciler arasında laf atışması yaşandı. Kısa süren laf atışmasının ardından yolculardan bazıları vapura binerek eylemcilerin yanına gitti. Pankartı indirmek isteyen yolcularla göstericiler arasında kavga çıktı. Kavga sırasında vapura gelen sivil ve resmi polisler olaylara müdahale etti. Pankartı indiren ekipler, 10 protestocuyu gözaltına alarak polis merkezine götürdü. Göstericiler gözaltında polis merkezine götürülürken slogan atmaya devam etti.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler