YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pompalı tüfekle polisi vurdu
Pompalı tüfekle polisi vurdu
01 Ocak 2010 16:21
Pompalı tüfekle rasgele ateş açınca polis memurunu vurdu.

Fethiye'de bir barda aşırı alkol aldıktan sonra otomobiliyle kaza yapan Mehmet Uysal(24) olayın şokuyla aracında bulunan pompalı tüfekle rasgele ateş açtı. Uysal'ın açtığı ateş sonucu bir polis memuru bacağından yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Turgut Özal Bulvarı üzerinde bulunan bir barda eğlenerek yeni yıla giren Mehmet Uysal eğlencenin sonunda evine gitmek üzere otomobiline bindi. Alkollü olan Mehmet Uysal Çalış bölgesinde aynı bulvar üzerinde park halindeki başka bir araca çarptı. Kazadan yara almadan kurtulan Uysal diğer araç sahipleriyle tartışmaya başladı. Uysal tartışmanın etkisiyle sinirlenince, otomobilinde bulunan pompalı tüfeği çıkardı ve sağa sola ateş rasgele ateş etmeye başladı. Bu sırada olay yerine gitmekte olan İzzet Kelkenez isimli polis memuru açılan ateş sonucu bacağından yaralandı. Yaralı polis ambulansla hastaneye kaldırılırken diğer polisler Uysal'ın peşine düştü. Fethiye caddelerinde Mehmet Uysal'ı kovalamaca başladı. Uysal elindeki pompalı tüfekle "Gelin lan gelin, sıkıysa gelin yakalayın beni" dedi. Dakikalarca caddelerde araçlarıyla ve yürüyerek Uysal'ı takip eden polisler, Uysal'ı bir anlık dalgınlığı sonucu tüfeğiyle birlikte yakaladı. Yakalandıktan sonra yere yatırılan ve tüfeği elinden alınan Uysal, polisler tarafından etkisiz hale getirildi.

Uysal'ın havaya 3 el ateş açtığı ve tüfekteki mermilerin tamamen bittiği belirtildi. Olayla ilgisi olmayan bazı vatandaşlar da gazetecilere saldırarak küfür etti. Uysal polis aracına bindirilerek Günlükbaşı Karakolu'nda göz altına alındı. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler