YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polisten vatandaşlara telefon dolandırıcılığı uyarısı
Polisten vatandaşlara telefon dolandırıcılığı uyarısı
02 Şubat 2016 15:18
İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri vatandaşları verdiği eğitim seminerinde telefon dolandırıcılarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Verilen eğitim seminerinde vatandaşlara telefon dolandırıcılarına karşı dikkatli olmaları konusunda sunum yapıldı.

Polis memurları vatandaşlara telefonla kendilerini arayarak para isteyen kişilere itibar etmemeleri konusunda uyarıda bulundu. İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünde görevli Mesut Eroğlu, “Telefon dolandırıcılığı genelde vatandaşlarımızı birtakım şahıslar arayarak kendilerini polis olarak tanıtıp vatandaşlarımızı korkutuyorlar. İşte bunun en basiti ‘terör örgütü sizin adınıza hesap açmış, bu hesabı kullanıyor. Biz polisiz bunları yakalayacağız. Siz vereceğimiz bu hesaba parayı yatırın. Bu iş bizim takibimizde’ diyerek vatandaşlarımızı korkutuyorlar. Vatandaşlarımızda arayan bu şahısların polis olduğuna inanarak parayı yatırıyorlar. Daha sonra bu şekilde dolandırılıyorlar” diye konuştu.

Eroğlu ayrıca, “İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü olarak Kayseri’nin bütün mahallelerinde polislerimiz mevcut. Mahalle polislerimiz bulunduğu mahallelerde, okullarda, camilerde programlara katılarak vatandaşlarımıza broşür dağıtıyorlar. Halkın yoğun bulunduğu cadde ve sokaklarda 7 bini geçkin broşür dağıttık. Toplantılarda özellikle kendilerini polis olarak tanıtan şahıslara inanmamalarını ve herhangi bir hesaba para yatırmamalarını söylüyoruz. Bu şekilde ilimizde sürekli çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlarımız kendisini arayarak altın, para isteyen kişilere itibar etmesin” şeklinde konuştu. 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler