YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polisten sandık operasyonu: 211 gözaltı
Polisten sandık operasyonu: 211 gözaltı
31 Mart 2014 20:45
30 Mart yerel seçimleri öncesi polis tarafından aranan ve yakalama kararı bulunan 211 kişi adli makamlara teslim edildi.

Polis kayıtlarında arama kaydı bulunan şahısların TC kimlik nosu ile birlikte oy kullanacakları sandıklar belirlenerek arama kaydı bulunan kişiler oy kullanmaya geldiklerinde ekipler tarafından yakalandı. Yakalanan kişiler direk adli makamlara sevk edildi. Muğla’da seçim süresince Seydikemer, Datça ve Kavaklıdere ilçeleri haricindeki tüm ilçelerde toplam 211 kişi polis tarafından oy kullanma işlemlerinin ardından yakalandı.

Bodrum'da 69, Fethiye'de 58 kişi yakalandı

Seçim günü TC kimlik numaraları ve oy kullanacakları sandıklar tespit edilen ve haklarında yakalama kararı bulunan şahıslar üzerinde yapılan çalışmada en fazla yakalama işlemi Bodrum’da gerçekleşti. Bodrum’da 69 kişi polis tarafından oy kullanma işleminin ardından yakalandı. Bodrum’u Fethiye takip etti. Fethiye’de 58 kişi, Ortaca’da 31, Marmaris’te 20, Milas’ta 16, Dalaman’da 10, Yatağan’da 4, Ula’da 2 ve Köyceğiz’de de 1 kişi olmak üzere toplam 211 kişi yakalandı.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler