YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polisten film gibi operasyon
Polisten film gibi operasyon
09 Mayıs 2010 19:58
Karısını boğarak öldüren zanlı, polisin film gibi operasyonu ile yakalandı.

Kahramanmaraş'ta eski eşini boğarak öldürdüğü iddia edilen katil zanlısı H.K, Adana'dan Kahramanmaraş'a gelirken şehirler arası otobüste kamyon tamircisi kılığına giren polisler tarafından yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, önceki gün Yusuflar Mahallesinde tartıştığı eski eşi Fatma Darendeli'yi eliyle boğarak öldürdüğü iddia edilen 30 yaşındaki H.K, 6 yaşındaki oğlu H.C.K'yı babasının evine bıraktıktan sonra 03.45 uçağı ile Gaziantep'ten İstanbul'a gitti.

Burada akrabalarının yanına giden H.K, akrabalarının sığınma talebini reddetmesi üzerine İzmir'e gitti. Buradaki akrabalarından da 'ret' cevabı alan H.K daha sonra Adana'ya geldi. Katil zanlısı H.K'nın yakalanması için özel ekip kuran Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Cinayet Bürosu, zanlının Adana'dan Kahramanmaraş'a geleceği yönünde bilgi aldı.

H.K'nın Kahramanmaraş'tan gelmek üzere Adana'dan şehirler arası otobüse bindiğini öğrenen ekipler, H.K'yı takibe aldı. Yöresel kıyafet giyerek tamirci kılığında, Nurdağı ilçesi otoban gişelerinde otobüse binen ekipler, zanlının yanına yaklaşarak kimliklerini gösterdi. Hiçbir tepki göstermeyen H.K'nın polise ilk sözleri de 'yapma ya' oldu.

Otobüsten indirilerek polis otosuna bindirilen H.K. daha sonra Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Katil zanlısı H.K'nın polise verdiği ilk ifadesinde, ''Onu canımdan daha çok seviyordum. Çok pişmanım. Olay günü tartıştık. Beni terk edeceğini söyleyince çok sinirlendim. Susturmak için boğazını sıktım. Öldüğünü fark edince oğlumu babama bırakarak kaçtım'' dediği öğrenildi.

Yenişehir Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen H.K'nın yarın adliyeye çıkarılması bekleniyor.


-OLAY-


Yusuflar Mahallesinde, zanlı H.K (30), birlikte yaşadığı eski eşi Fatma Darendeli'yi (26) çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine eliyle boğarak öldürmüş, olayın ardından bir süre dışarıda dolaştıktan sonra tekrar eve gelerek, evde uyuyan oğlu H.C.K'yı da alarak babasının evine gitmişti. Burada Fatma Darendeli'yi öldürdüğünü söyleyen H.K, oğlunu dedesine bırakarak kaçmıştı.

H.K'nın babasının durumu polise bildirmesiyle olay yerine gelen ekipler, evin salonunda Fatma Darendeli'nin cesedini bulmuştu. AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler