YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polisten bira ve Türk bayrağı anonsu
Polisten bira ve Türk bayrağı anonsu
12 Haziran 2013 08:36
Adana’da elinde bayrak ve içki tutan bir gösterici, TOMA aracından “o bira şişesi ile bayrağı aynı yerde tutma” anonsu yapılarak uyarıldı.

Saat 18.00’dan itibaren Atatürk Parkı’nda toplanan grup, buradan AK Parti İl Binası’na yürümek istedi. Polis yürüyüşe izin vermeyerek, göstericileri Sular mevkiinde durdurdu.

Grubun dağılmaması üzerine TOMA’lardan defalarca “Grup içerisinde sizi provoke edip, kendi istekleri yönünde yönlendirerek kullanmak isteyen şahıslar bulunmaktadır. Lütfen bu şahıslara uymayalım. Dağılalım, siz halkımızı seviyoruz. Son kez uyarıyoruz, dağılalım” anonsları yapıldı. Bu sırada göstericilerden biri üzerinde Atatürk’ün de bulunduğu Türk bayrağı ve bira şişesi ile TOMA’lara doğru yürüdü. Gösterici, TOMA’lardan yapılan “o bira şişesi ile bayrağı aynı yerde tutma” anonsu ile uyarıldı. Gösterici TOMA’ların arasından geçerek olay yerinden uzaklaştı. Grubun içinden bazı kişiler göstericileri uzaklaştırmaya çalışsa da başaramadı. TOMA’ların tazyikli su sıkması üzerine göstericiler ara sokaklara kaçarak dağıldı.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler