YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polisin uyarı ateşi açtığı hükümlü hayatını kaybetti
Polisin uyarı ateşi açtığı hükümlü hayatını kaybetti
28 Mayıs 2015 23:19
Adana'da cezaevi firarisi bir kişi, sağlık kontrolü için getirildiği adli tıp biriminden kaçarken polisin açtığı uyarı ateşi sonucu hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre olay, Seyhan ilçesine bağlı Yeni Baraj Mahallesi'nde meydana geldi. Serkan Ünal isimli bir kişi bir süre önce hırsızlık suçundan girdiği cezaevinden izinli olarak çıktı ve bir daha dönmedi. Bu arada Ünal aralarında hırsızlık yapmak ve uyuşturucu kullanmak gibi 4 olaydan da 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Bağlar Polis Merkezi ekipleri tarafından yakalanan Ünal işlemleri tamamlandıktan sonra sağlık kontrolünden geçirilmek üzere adli tıp birimine götürüldü. Adli tıp birimine getirilen Ünal burada kontrol edildikten sonra polislerin bir anlık dalgınlığından faydalanarak kaçtı. Bu arada bir polis memuru peşinden koşup havaya iki el uyarı ateşi açtı.

Buna rağmen hükümlü durmayınca polis bir el daha ateş açtı. Son merminin isabet ettiği firari, Adana Devlet Hastanesi'nde yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Ünal'ın cenazesi otopsi için adli tıp kurumu morguna kaldırıldı. Hükümlü Ünal'ı adli tıp birimine götüren ve onun ölümüne neden olan polislerin emniyetteki ifadelerinin alınmasına devam ediliyor. 

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler