YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polisi az daha diri diri yakıyorlardı
Hakkari’de yola barikat kurup polisle çatışan yüzü maskeli gruplar bir zırhlı araca Molotof kokteyli attı. Alev alan zırhlı aracın içinde bulunan polis memurları alevlerin içinde kalarak canını zor kurtardı.
Polisi az daha diri diri yakıyorlardı
07 Eylül 2013 / 08:41 Güncelleme: 07 Eylül 2013 / 08:45

 

Bir süre önce Mardin’nin Bagok Dağında bulunan ve PKK’li cenazelerinin bulunduğu Egit Suruç mezarlığının tahrip edilmesi Hakkari’de protesto edildi.

Akşam saatlerinde Çevre Yolu üzerinde bulunan Rektörlük binası önüne gelen yüzü maskeli yaklaşık 50 kişilik grup yola barikat kurarak yolu trafiğe kapattı. Kendilerine gaz bombası ve tazyikli ve plastik mermi ile müdahale eden zırhlı araçlara taş ve Molotof kokteylleri ile karşılık veren göstericiler saatlerce polisle çatıştı.

Polis memuru yaralandı

Sokak aralarında zırhlı araçları Molotof yağmuruna tutan göstericiler yanlarına yaklaşan zırhlı bir araca üst üste Molotof kokteylli atarak yaktılar.

Zırhlı aracın alevler içersinde kalması sonucu zor anlar yaşayan bir polis memuru alevler içinde araçtan kendini dışarı atarak üzerinde giysilerini çıkartarak yanmaktan son anda kurtuldu. Yarı çıplak bir şekilde zırhlı aracı terk eden polis arkadaşlarına doğru koştu.

Başka zırhlı araca alınan ve ismi öğrenilemeyen polis memura Hakkari Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Bazı Emniyet yetkilileri ise, molotof kokteyli ile iki polisin hafif şekilde yaralandığını belirterek, sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Hakkari’de Çevre Yolu Caddesi başta olmak üzere Keklikpınar Mahallesi’nde de olaylar halen devam ediyor.

İşte o anlar:

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler