YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polise roketli saldırı: 1 şehit
Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde PKK’lı teröristler tarafından polise düzenlenen saldırıda, 1 polis memuru şehit oldu.
Polise roketli saldırı: 1 şehit
13 Eylül 2015 / 09:43 Güncelleme: 13 Eylül 2015 / 12:22

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde sokaklara kazılan hendekleri kapatmaya giden polis ekiplerine bir grup PKK'lı tarafından roketatar ve otomatik silahlarla saldırı düzenledi. Saldırıda 1 polis şehit oldu, 1 polis ve 1 sivil yaralandı.

Silvan İlçesi'nde terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H üyelerinin sokaklara kazdıkları hendekleri kapatmak için İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne ait ekipleri, bu sabaha karşı çalışma başlattı. Zırhlı araçlar ve kepçe ile Mescit Mahallesi'ne giden polis ekiplerine PKK'lılar roketatar ve otomatik silahlarla saldırıda bulundu. Atılan roketatarın isabet ettiği kepçe alev alırken, içinde bulunan 1 polis memuru şehit oldu, 1 polis de yaralandı.

Polislerin anında karşılık vermesiyle güvenlik güçleriyle PKK'lılar arasında çatışma çıktı. Çatışma sırasında patlama sesi üzerine evinin bolkonuna çıkan 35 yaşındaki Hüseyin Yıldız yaralandı.

Yaralı polis memuru ve evinde yaralanan Hüseyin Yıldız Diyarbakır'daki hastanelere sevk edilerek tedavi altına alındı.

Saldırıyı düzenleyen PKK'lılar etkisiz hale getirmek için ilçede geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. Operasyon kapsamında Mescit Mahallesi'nde çatışma çıktı. Yer yer devam eden çatışmada henüz ölen ya da yaralanan konusunda bilgi alınmadı.


Bunlara dikkat edin...!!!
 // Muhafız
Bütün Emniyet Teşkilatı Mensuplarına;teröristler tarafından size ilk kurşun atıldığı anda,öncelikle 1-derhal hedef küçültme hareketlerini(çökmek,çömelmek,yatmak,tam siper) uygulayın 2-hedefi sürekli görerek ateş altına almak,hedefe görmeden ateş etmemek 3-olay anında çok sakin ve soğukkanlı olmak 4-nerde ve nasıl mevzi alınacağına anında doğru bir şekilde karar vermek 5 bütün karakolların nöbet kulübelerine kurşun geçirmez cam takmak;lütfen bunlara dikkat edin Cenabı Allah yar ve yardımcınız ols...
13 Eylül 2015 Pazar 16:45
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler