YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polise molotoflu saldırı
Polise molotoflu saldırı
16 Şubat 2010 23:03
Terör örgütü PKK yandaşları devriye gezen polislere molotoflu saldırı düzenledi

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde terör örgütü yandaşları PKK'nın elebaşısı Öcalan'ın Kenya'da yakalanıp Türkiye'ye getirilişinin yıldönümünü bahane ederek, devriye gezen polislere molotofkokteyli ve havai fişeklerle saldırdı.  
 

Viranşehir'in Şırnak Mahallesinde terör örgütü PKK yandaşları devriye gezen polislere molotofkokteyli ve havai fişeklerle saldırdı. Polisler göstericilere biber gazı ve gaz bombasıyla karşılık verdi. Polis Şırnak mahallesinde bazı evlere baskın düzenledi.  
 

Bugün akşam saat 20.00 sıralarında ilçenin Şırnak Mahallesinde toplanan bir grup terör örgütü yandaşları eyleme hazırlanırken, devriye gezen polislere saldırıda bulundu. Viranşehir polisi panzer ve çok sayıda çevik kuvvet ekibi ile Şırnak Mahallesinde terör örgütü yandaşları ile çatıştı. Polis, göstericilere biber gazı ve gaz bombasıyla müdahale etti. Göstericilerin peş peşe attıkları havai fişek ve molotofkokteyli zaman zaman polislere ve yoldan geçen vatandaşlara zor anlar yaşattı. Polisin müdahalesi sonucu göstericiler ara sokaklara kaçmaya başladı. Göstericilerin evlere girdiği ihtimali üzerinde duran polis, bazı evlere operasyon düzenledi. Polisler uzun namlulu silahlarla elleri tetikte Şırnak Mahallesinde uzun süre gösterici aradı, yoldan geçenler üzerinde kimlik kontrolü yaptı. Yaklaşık 1 saat süren izinsiz gösteri polisin müdahalesiyle sona erdi. 
 

Viranşehir ilçesinde terör örgütü yandaşları ikinci gün eyleminde de kenti adeta savaş alanına çevirdi. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler