YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polise havai fişek attılar
Polise havai fişek attılar
11 Eylül 2013 07:48
İstiklal caddesi üzerinde Hatay’daki izinsiz gösteride ölen Ahmet Atakan’ı anmak için toplanan gurup uyarılara rağmen dağılmayınca polis müdahale etti.

İstiklal caddesi üzerinde Hatay’daki izinsiz gösteride ölen Ahmet Atakan’ı anmak için toplanan gurup uyarılara rağmen dağılmayınca polis müdahale etti. Polisin müdahalesine guruptakiler havai fişeklerle karşılık verdi. Çıkan olaylarda bazı eylemciler yaralanırken çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Atakan için sosyal medya üzerinden yapılan çağrılar üzerine akşam saatlerinde yüzerce kişi Taksim meydanı ve İstiklal caddesinde toplandı. İstiklal caddesi üzerinde dağılmayan guruba polis müdahale etti. Polisin biber gazı ve tazyikli su sıkarak müdahale ettiği gurup ara sokaklara kaçtı.

Ara sokaklardaki gurup üyeleri polislere havai fişeklerle ve taşlar atarak karşılık verdi.İstiklal caddesi üzerinde gurup ile polis arasındaki kovalamaca sürerken zaman zaman ilginç olaylarda yaşandı.Ara sokaktan istiklal caddesine guruptakiler tarafından taş atılması üzerine bir ambulans bir süre İstiklal Caddesinde durdu. Geçmek için atılan taşların durmasını bekleyen bir ambulansa gurup içerisinde üzerinde “Hayvan kurtarma ekibi” yazan bir kadın yanaşarak hayvan görüp görmediklerini sordu.

Yaralı bir köpeğin olduğunu iddia eden kadın daha sonra ambulanstan kendisinin Taksim meydana bırakılmasını talep etti. Kadının meydana bırakılma talebini kabul etmeyen ambulanstakiler taşların atılmasının durması üzerine meydana doğru hareket etti.Öte yandan bazı eylemciler yaralanırken çok sayıda kişi gözaltına alındı. Yaralanan bazı eylemciler ambulansla hastaneye kaldırılırken İstiklal caddesi ve ara sokaklarda polis ile gurup arasındaki kovalamaca sona erdi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler