YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polise el yapımı bomba atan terörist böyle yakalandı
Adana'da bölücü terör örgütü PKK'ya destek vermek amacıyla korsan gösteri yapan gruptan polise molotof ve el yapımı bomba atan şahsın yakalanması saniye saniye görüntülendi.
Polise el yapımı bomba atan terörist böyle yakalandı
03 Mayıs 2016 / 11:09 Güncelleme: 03 Mayıs 2016 / 11:12

Edinilen bilgiye göre, Seyhan ilçesi, Şakirpaşa Mahallesi'nde meydana gelen olayda, 1 Mayıs 2016 günü Şakirpaşa Mahallesi'nde bir grup, bölücü terör örgütü PKK'ya destek vermek amacıyla korsan gösteri düzenleyip ateş yakarak yolu ulaşıma kapattı.

Yolun kapandığı ihbarını alan terörle mücadele ekipleri olay yerine gitti. Polis grubu dağılması için uyardı. Ancak grup uyarıya polise molotof bombası ve el yapımı bomba atarak karşılık verdi. Polis bunun üzerine zırhlı araçla birlikte grubun üzerine gitti.

Gruptan Metin K. (20) polise molotof bombası atmaya devam etti. Polis ise zırhlı araçla gruba doğru yaklaşınca grup kaçmaya başladı. Metin K. kaçarken elindeki el yapımı bombayı düşürdü. Polis Metin K.'yı ara sokağa girmeden yakaladı.

Diğer zanlılar ise kaçtı. Polis Metin K.'nın üzerinde yaptığı aramada çok sayıda el yapımı bomba ve mühimmat ele geçirdi. Zanlı emniyete getirilerek sorguya alındı. Zanlı ifadesinin alınmasının ardından adliyeye sevk edildi. Zanlı çıkartıldığı mahkemece tutuklandı.

İHA

Vak'a analizi
 // Mehmet Ünlü
İşte bu yüzden terör ve anarşi bitmeyecek . Sen sana bomba atanı , kurşun sıkanı , silahını belinden alıp kaçanı yakalamaya uğraşır , gaz sıkar , su sıkarsan anarşi bitmez . Yapman gereken peşinden kovalamak yerine tetiğe basmak . Hapishaneye atmak yerine üzerine toprak atmak . Devlet her dine eşit mesafededir demek yerine Allah'a ve Peygambere yakın durmak ....
03 Mayıs 2016 Salı 12:47
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler