YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polis-vatandaş tartışması: 4 yaralı
Polis-vatandaş tartışması: 4 yaralı
12 Ağustos 2012 19:27
İzmir'de, polis aracı ile bir otomobilin karıştığı maddi hasarlı kazanın ardından polis memurları ile vatandaşlar arasında tartışma çıktı.

Karabağlar ilçesinde, polis aracı ile bir otomobilin karıştığı maddi hasarlı kazanın ardından polisi memurları ile vatandaşlar arasında çıkan tartışmada, bir polis memurunun ''kendisini korumak için havaya ve yere ateş açması'' sonucu, biri ağır 4 kişi yaralandı.

Karabağlar'ın Cennetçeşme Mahallesi'nde görev yapan asayiş polis ekibine ait araç, Limontepe Semti 3820 Sokak'ta Erhan B'nin (22) kullandığı plakası açıklanmayan otomobille çarpıştı.

Kazanın ardından tutanak düzenlemek isteyen ve otomobil sürücüsü hakkında ehliyeti bulunmadığı için işlem yapmak isteyen polis ekibi ile Erhan B. arasında tartışma çıktı.

Tartışmaya Erhan B'nin ağabeyi Emrah B. (26) ve yakınları Faruk K'nin (29) de karışmasıyla büyüyen olayda, polis ekibinde yer alan ve ismi açıklanmayan bir polis memuru, etrafında biriken ve üzerine yürüyenleri dağıtmak için biber gazı sıkarak, müdahalede bulunmak istedi.

İddiaya göre, arbedeye dönüşen olayda darbedilmek istenen polis memuru, kendisini korumak için havaya ve yere ateş açtı. 

Açılan ateş sonucu, Erhan B, Emrah B. ve Faruk K. ile o sırada yoldan geçmekte olan Halil Altun (34) adlı vatandaş vücutlarına isabet eden kurşunlarla yaralandı.

Olayın ardından bölgeye çok sayıda takviye polis ekibi sevk edilerek, güvenlik tedbirleri alındı.

Ambulanslarla Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan Emrah B'nin, ameliyata alındığı ve durumunun ağır olduğu bildirildi. AA

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler