YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polis 'tüpçüyüm' dedi 76 kapıdan 64'ü açıldı
Polis 'tüpçüyüm' dedi 76 kapıdan 64'ü açıldı
27 Ekim 2015 16:09
Bartın'da hırsızlık olaylarının önlenmesine yönelik uygulama yapan polis ekipleri, zilini çaldıkları evlerde yaşayanlarına "tüpçü" gibi cevaplar verince kapıların hemen açıldığını belirledi.

Bartın Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü ekipleri, kentte hırsızlık olaylarına karşı duyarlılığı artırmak için "kapı zili" uygulaması başlattı. 

Sorumlu oldukları mahallelerde dolaşan ekipler, küçük tedbirlerin hırsızlık gibi olumsuzlukları engelleyebileceğine dikkati çeken afişleri apartman girişlerine asıp, vatandaşlara broşürler dağıttı. 

Apartmanlardaki zilleri çalan ve diyafondan kimliğini soran kişiye "tüpçü", "postacı" veya "sucu" olduklarını söyleyen polisler, sorgulamandan kapıyı açan vatandaşları uyardı. Ev sahiplerinin tüp ve su siparişi vermeseler dahi apartman giriş ve ev kapılarını hemen açması dikkati çekti. 

Güvenlik güçleri, 76 konutta yaptıkları uygulama kapsamında, gelen kişinin kimliğinden emin olmadan kapısını açan 64 ev sahibini bilgilendirerek, onlardan dikkatli olmalarını istedi. Duyarlı davranan 12 vatandaşa ise teşekkür edildi.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler