YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Polis tek tek sahiplerine teslim ediyor!
Polis tek tek sahiplerine teslim ediyor!
13 Şubat 2016 23:23
Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonların devam ettiği, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde evlerde bulunan para ve ziynet eşyaları, sahiplerine teslim edilmesi için İlçe Emniyet Müdürlüğüne ulaştırıldı.

Sur'da sokağa çıkma yasağının uygulandığı Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş mahallelerinde kamu düzeninin sağlanması, barikatların kaldırılması, çukurların kapatılması ve patlayıcıların imhası için başlatılan operasyon, 28 Kasım 2015'ten bu yana devam ediyor.

Güvenlik güçleri, terör saldırılarından dolayı yaşadıkları mahalleri terk etmek zorunda kalan ailelerin evlerine teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcıların imhasına yönelik çalışmalar da yürütüyor.

Ekipler, arama çalışmalarında, bazı ev sahiplerinin konutlarından ayrılırken yanlarına almaya fırsat bulamadıkları altın ve paralara da rastlıyor.

Bu kapsamda bir evde N.B'ye ait pasaport ve yaklaşık 4 bin lira ile başka bir konutta C.D'ye ait pasaport ve bir miktar ziynet eşyası bulan güvenlik güçleri, bunları tutanak karşılığı SurEmniyet Müdürlüğüne teslim etti.

Para ve altınların sahiplerine ulaştırılması için çalışma yapıldığı öğrenildi.

wslsv_1455366888_4252.jpg

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler